iPhone 7 İçin Pil Dayanma Süresi Uzatma

tarafından
530
iPhone 7 İçin Pil Dayanma Süresi Uzatma

Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone her geçen yıl yeni modellerle beraber güncellenmeye başladı. Son olarak akıllı telefon alanında en güncel versiyonuyla, iPhone 6 serisiyle beraber gündeme gelen Apple, son seride de kullandığı bazı özellikler nedeniyle kullanıcılardan pek de beğeni alamamıştı. Çok eleştirilmese de satış rakamlarında mini düşüler yaşayan teknoloji devi bununla beraber serinin yeni üyesi içinde kolları sıvadığını açıklamıştı. Zira iPhone 6 serisinin açıklarını kapatacağı düşünülen yeni seri iPhone 7 akıllı telefonların hazırlıkları da tamamlandı. Çok yakın bir zamanda piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 7 akıllı telefon serisinin tanıtımı bile yapılmasa dahi serinin yeni üyesine ilişkin birçok detayda ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan detaylarla beraber telefonun sorunları bile gündeme gelmeye başladı. Öyle ki her sene konuşulduğu gibi bu senede iPhone 7 hakkında şarj süresi ve benzeri özellikler konusunda da kullanıcıların nasıl daha iyi çözümler elde edeceği de merak konusu olmaya başladı. Apple’ın özellikle akıllı telefonların en çok önem verilen konularından biri olan şarj sürüsü için nasıl bir pil sunacağı ve pilin kapasitesinin ne derece olacağı bilinmiyor. Fakat bununla beraber telefonda yer alacak bazı teknolojilerin ortaya çıkmasıyla beraber pil sürüsünün nasıl uzatılacağı da konusunda da ilk bilgiler elde edilmeye başlandı. Peki, bakalım iPhone 7 için pil süresi konusunda şuana kadar belli olan hangi detaylar var.

  • Öncelikle pil kapasitesinin belli olmadığını bir kez daha belirterek ilk olarak iPhone 7 ile beraber pil süresinin uzatılması konusunda işletim sisteminin yeni özelliklerinden yararlanılacağını belirtelim. Zira bu seride işletim sistemi olarak yeni geliştirilen ve şuanda beta sürümü devam eden İOS 10 kullanılacak. Haliyle yeni işletim sisteminde de batarya süresine ilişkin bazı yeni detaylar yer alacak.

iPhone 7

  • Bu noktada özellikle iPhone 7 ile beraber gelen ana uygulamaları yeni işletim sisteminin getirdiği özellikler sayesinde kaldırabileceksiniz. Bu sayede hem gereksiz Ram kullanımı engellenecek hem de şarj süresi uzayacak. Bununla beraber telefonda kullanılmayan uygulamaları akıllı durdurma sistemlerinin de yer alacağı düşünülüyor. Böylelikle sistem boştayken çalışan ve pil tüketen uygulamaları da kapatabileceksiniz. Son olarak hızlı şarj ve şarj modu gibi yeniliklerle Apple’ın iPhone 7 için üst düzey dayanma süreleri sunması bekleniyor. Tabi bunun için telefonun resmi tanıtımını beklemekte de yarar var.