iPhone 7 Home tuşu Titremişi Nasıl Ayarlanır?

tarafından
685
iPhone 7 Home tuşu Titremişi Nasıl Ayarlanır?

iPhone serisinin son üyesi olan iPhone 7 akıllı telefonlarının birçok yeniliği kullanıcılara sunduğu biliyoruz. İlk etapta 7 Eylül tarihinde yapılan tanıtımla beraber belli başlı özellikleri ortaya çıkan iPhone 7 akıllı telefonlarının geçtiğimiz günlerde satışa çıkmasıyla beraber birçok detayının da kesin olarak ortaya çıktığını da söylemek gerekiyor. Tabi bu noktada Apple’ın akıllı telefonlarında yer verdiği teknolojiler arasından bazılarının daha fazla ön plana çıkmaya başladığını da söylemek gerekiyor. Bunlardan birisi de yeni Home tuşu sistemi. Eski seri akıllı telefonlarda fiziksel yapıya sahip olan Home tuşu iPhone 7 telefonlarında ise fiziksel yerine artık dokunmatik bir yapıya sahip. Bu durumda da tuşun artık gerek titreşim ile gerekse de dokunma sertliği gibi geri bildirimlere de sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle titreşim konusunda büyük ayrıcalıklar sunan yeni tuşların titreşim ayarlarının nasıl yapıldığına bakalım.

  • Hemen belirtelim söz konusu geri bildirim özelliği bildirimlerde ve aramalarda kullanılıyor. Telefonunuza bildirim geldiğinde, arama geldiğinde ya da 3D Touch sistemini kullandığınız da yeni Home tuşu titreşim sağlayarak geri bildirimde bulunuyor. Bu özellik sayesinde 3D Touch sistemini daha da geliştirmiş oluyorsunuz. Bununla beraber söz konusu özelliği açıp kapatmanız da mümkün. Bunun için “iPhone 7 Home Tuşu Dokunuş Geri Bildirimi Nasıl Kapatılır?” başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • Bunun dışında kullanıcıların geri bildirim şiddetini de ayarlamaları mümkün. Bu sayede tuşun ne derece titreşim göstereceğini de ayarlayabiliyorsunuz. Söz konusu ayarlamayı yapmak için ise ilk olarak “ayarlar” uygulamasına giriş yapmanız gerek. Ayarlar uygulamasına giriş yaptıktan sonra buradan ise “genel” ayarlar sekmesine girmeniz gerekiyor. Genel ayarlar kısmına girdiğinizde ise “ana ekran düğmesi” bölümüne girmeniz gerekiyor. Şimdi buradan üç farklı ayar seçimi yapabiliyorsunuz. “Çok az titreşim, varsayılan ve güçlü titreşim” seçeneklerinden her hangi birini seçip ardından Home tuşuna basmanız ve seçiminizi onaylamanız gerekiyor. Ardından bitti tuşuna bastığınızda seçtiğiniz titreşim ayarı ayarlanmış olacaktır. Ana ekran menüsünden çıkış yapmanız ayarlarınızın kayıt edilmesine yeterli.