iPhone 6 Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

tarafından
3288
iPhone 6 Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok tercih edilen akıllı telefon markalarından biri olan Apple, artık bir seri haline getirdiği iPhone telefonlarda son bombayı iPhone 6 ile patlatmıştı. Büyük umutlar bağlanarak çıkarılan ve birçok yeni özelliği bulunan iPhone 6 her ne kadar 2016 ikinci çeyreğinde beklenen satış rakamlarının altında kalsa da telefonun birçok özelliği hala ciddi bir kitlenin Apple’a bağlı kalmasını sağladı. Bu özelliklerden birisi de 4K çekim teknolojisini içerisinde barındıran yeni kamera teknolojisi oldu. Üst düzey kalite sunan iPhone 6 kamerası sayesinde pazardaki birçok rakibini de geride bırakmayı başardı. Son günlerde ardı ardına yeni lens teknolojilerin gelmesine karşın kendi lens sistemleriyle büyük beğeni kazanan iPhone 6 ile beraber çekim modunda da birçok değişimler yaşandı. Zira birçok farklı çekim modunu tercih edebileceğiniz yeni kamera teknolojisinde ayrıca bir takım kamera ayarları yaparak çok daha etkili kamera performansı almanız da mümkün. Sadece menü üzerinden yapacağınız bu ayarlar çekilen fotoğrafların boyutu konusunda da oldukça ideal seçimlerin yapılmasına sağlıyor. Peki, iPhone 6 için kamera ayarlarını nasıl yaparız? Detaylarıyla inceleyelim.

  • İlk olarak kamera ayarları bölümüne giriş yapmamız gerekiyor. Bu bölüme giriş yapabilmek içinse ilk olarak uygulama ekranında “ayarlar” uygulamasına tıklıyoruz. Ardından uygulama ekranında bulunan bu ayarlar menüsünden “fotoğraflar ve kamera” sekmesine giriş yaparak kamera ayarlarını görüntülüyoruz.
iPhone 6 Kamera

iPhone 6 Kamera Ayarları

  • Şimdi karşımıza gelen ekrandan ise tüm kamera ayarlarını görüntülüyoruz. İstediğimiz eğer ki daha kaliteli çekimler elde etmekse o zaman bu menünün en alt kısmında bulunan 4K çekim modunu tercih etmemiz gerekiyor. Fakat istediğiniz eğer ideal bir kalitede daha düşük boyutlu çekim yapmak ise o zaman en üst sırada yer alan 720p görüntü kalitesini seçmemiz gerekiyor. Her iki çekim kalitesi arasında da biraz daha fazla kaliteli çekim ayarları da yer alıyor. Burada sadece dikkat etmeniz gereken kalite ayarlarıyla boyutun ters orantılı olduğu. Yani eğer en kaliteli çekim moduna geçerseniz o zaman en yüksek boyuta sahip fotoğraflar elde edesiniz. Her ne kadar iPhone 6 cihazlarda yüksek hafıza kapasitesi olsa da zamanla ekstra hafızaya ihtiyaç duyabilirsiniz.