iPad Mini 4 Testlerde Birinci Oldu

tarafından
528
iPad Mini 4 Testlerde Birinci Oldu

DisplayMate tarafından testlere bir yenisi eklendi. Ekran testi yapılan iki tablet modeli arasında performans sonuçları belli oldu. Yeni tanıtılan Apple tablet iPad Mini 4 yapılan ekran testlerinde İpad Pro modelini geçmeyi başardı. Testlerde adı geçen modeller ise İpad Pro, İpad Air 2 ve iPad Mini 4 modelleri idi. Bu sene çıkışı gerçekleşen İpad Air 2 modelini testte arkasında bırakıyor. Test sonuçlarına bakarsan en iyi ekranlı cihazı iPad Mini 4 olarak gözüküyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında piyasaya giriş yapan iPad Mini 4 modeli kontras değer testinde çoik iyi şeklinde derecelendirildi. Diğer kategorilerde ise en iyi olarak isimlendirilerek testin birincisi oldu. Gerek renk doğrulu gerekse renk yoğunluğu bakımından iPad Mini 4 en başarılı cihaz olarak kayıtlara geçti. Düşük ekran yansıması ile her açıdan görüş ve yüksek ambiyans ile beraber labaratuvar testlerinde kusursuz süper bir LCD ekran deneyimini kullanıcılara sunuyor.

İpad Pro modeli ise mükemmel ve çok iyi ibarelerini alarak iPad Mini 4 modelinin hemen arkasında ikinci sırada yerini alıyor. Birçok kategoride 3 tablet modelide eşit olarak berabere kalıyorlar. İpad Pro modelinin birinci olduğu kategori ise gerçek kontrast değerleri bölümü. PPI değerlerine bakarsak İpad Pro 264, iPad Mini 4 ise 326 PPI olarak Mini 4 modeli en iyi şeklinde adlandırma almış durumda. Renk doğruluğu, fotoğraf görüntüleme, video, renk ıskalası gibi birçok kategoride birinci olan model yine Mini 4 modeli oldu.