iOS

iOS Emoji Klavesi Nasıl Açılır?

emoji-500x338
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Emoji’ler dünyada kullanılan genelde Asya ülkelerinde yaygınlaşmış olan yüz ifadesi şekillerinin gelişmiş olan halleridir. Bu ifadeler şekilleri o kadar gelişmiştir ki sayıları 700 civarına ulaşmıştır.

Bu Emoji’leri İPhone cihazınızda ve İPadlerinizde rahatça kullanabilirsiniz. Tabii bunun için bir kaç küçük ayarlamalar yapmanız gerekmektedir. Emoji’ler klavyesini şu şekilde aktif edebilirsiniz.

Ayarlar> Genel> Klavye

International klavye

Ekleme, yeni klavye

Emoji’yi bularak seçebilirsiniz.

Yalnız burada unutmamanız gereken nokta, bu Emoji’leri sms yani mesaj olarak kullandığınızda karşı tarafın aynı şekilde görüntüleyebilmesi için Emoji’lerin onun tarafında da desteklenen bir cihaza sahip olması gerekmektedir.

İOS 6’da yeni Emoji ve ifadeler eklenmiştir. Yeni karakterleri alıp gönderebilmek için İPhone sürümünü güncellemeniz gerekir. Sizde artık duygularınızı Emojil’er yardımıyla ifade edebilirsiniz. Artık günümüzde vazgeçilmez hale gelen Emoji’leri artık sizde çok kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız