iOS

iOS 9 ile iOS 8 Karşılaştırması

Apple’ın iOS 9 ile iOS 8 sürümünü sizler için karşılaştırmak adına kalemimizi elimize aldık. Bakalım sonucumuzda iOS 9 ile iOS 8 içinde ne gibi benzerlikler ve farklılıklar var görelim, ve konunun sonunda sizlere yeni güncellemede giderilen birkaç hatadan da bahsettik.

1410900940-ios8

Her zaman yeni çıkan bir üst iOS güncellemesi aklımıza hep acaba bu güncelleme cihazımın hızını nasıl etkileyecek, neler değişecek şeklinde oluyor. Yapılan bir karşılaştırma sonucunda ise yeni sürümün tüm cihazlarda telefonun açılmasında yavaşlılık,uygulamaların açılmasında geç açılması gibi işlemlerin biraz daha yavaş yapıldığı görülüyor, bundan daha çok etkilenen ise iPhone 4s olmuş ve iPhone5’te de yine belli bir yavaşlama görülmüş olsa da iPhone4s’dki kadar olmadığı görülüyor, iPhone 5s’te ise bu modeller arasında en az etkileneni olarak görülmektedir, telefonun başlatma süresinde bir değişiklik görülmüyor, fakat uygulamaların açılmasında ise az bir yavaşlama söz konusu olduğu görülmektedir. iOS 9.0.1’in iOS 8.4.1’den görülebilir bir şekilde daha hızlı olduğu nokta ise Siri’nin performansı. Siri yeni sürümde daha çok hızlı algılayıp  daha çok hızlı bir şekilde cevap verebilmekte olduğu da anlaşılmıştır.

main91433821677028

Tabi ki burada üzerinde düşünülmesi gereken nokta ise iOS 9’un getirdiği yeni özelliklerin mi yoksa cihazın ve uygulamaların açılmasındaki ufak farkındalıklarının mı sizin için daha önemli olduğunu göz önünde bulundurmaktır. Apple iOS 9’da karşılaşmış olunan hatalarının düzelttiği iOS 9.0.1 güncellemesiyle hız konusunda olan sorunlarıda düzeltmiş gibi görülmektedir.

Ayrıca Yeni Güncellemede Şu Sorunlar Giderilmiştir ;

  • Güncellemeden sonra bazı kullanıcıların ayarlama yardımcısını bitirememelerine neden olan bir sorun giderilmiştir
  • Bazen alarm ve sayaçların çalışmadığı sorunlar giderilmiştir
  • Safari’de ve Fotoğraflar’da videoyu durdurduğumuzdaoluşan  bozuk görünmesine neden olan bir sorun giderilmiştir

Telefonunuzu güncellerken sorun mu yaşıyorsunuz ? 11870 i hemen arayın çözelim.

 

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın