iOS 9.3.3 Jailbreak Yapma

tarafından
297
iOS 9.3.3 Jailbreak Yapma

Apple tarafından geliştirilen işletim sistemi iOS özellikle iPhone serisi akıllı telefonların vazgeçilmez yönlerinden biri olmaya başladı. Telefonların çok daha kararlı bir yapıya sahip olmasına olanak tanıyan iOS işletim sistemi son dönemde ise bazı eleştiriler almaya başladı. Zira işletim sisteminin eleştiri almasına neden olan konu aslında işletim sisteminin çok içe kapalı bir yapısının olması. Resmi uygulama mağazası dışından uygulama indirdiğiniz de ya da resmi uygulama mağazası dışında her hangi bir uygulamaya izin verdiğiniz de dahi yükleme işleminde sorunlar çıkması iOS işletim sisteminin bir hayli eleştiri almasına neden oluyor. Gelen tüm bu eleştirilerle beraber iOS işletim sistemi kullanıcıları içinde yeni bir yöntem daha ortaya çıktı. Uzun süredir kullanılan bu yönden ise Jailbreak yöntemi. İşletim sistemini daha esnek bir hale getiren yeni yöntem sayesinde kullanıcılarda her hangi bir sıkıntı yaşamadan birçok uygulama yükleme ya da benzeri işlemi yerine getirebiliyor. Tabi Jailbreak işleminin de basit bir işlem olmadığını da belirelim. Öncelikle kullanıcının kullandığı iOS sürümüne göre uygun Jailbreak indirmesi ve doğru bir kurulum yapması gerekiyor. Bu aşamada şu ana kadar iOS 9.3.3 kullanıcılarının hiç şansı yoktu. Zira iOS 9.3.3 üzerinde her hangi bir sistem açığı bulunamadığı için işletim sistemi için Jailbreak sürümü bir türlü yayınlanmamıştı. Fakat kısa süre önce artık söz konusu işletim sistemi sürümü içinde beklenen jailbreak yayınlandı. iOS 9.3.3 üzerinde bulunan bir açık sayesinde kısa süre içerisinde geliştirilen yeni Jailbreak sürümü indirmeye de açıldı. Yani artık kullanıcılar iOS 9.3.3 için de rahatlıkla bu işlemi yerine getirebilecek. Peki, iOS 9.3.3 için nasıl doğru bir şekilde Jailbreak kurulumu yapılır? Zira kurulumu doğru yapmak telefonun sisteminde sorun yaşamamak için oldukça önemli. Bu işleme şimdi daha detaylı olarak bakalım.

  • İlk olarak vereceğimiz adresten yani “http://www.pangu.io/?flag=cn” bu bağlantıdan Jailbreak yükleyiciyi indirmeniz gerekecek. Bu işlem için açılan sayfanın ortasında bulunan kırmızı bağlantıya tıklamanız ve indirme işlemine başlamanız yeterli olacaktır. İndirme aracını doğru bir şekilde indirdikten sonra şimdi ise aracı “yönetici olarak çalıştır” seçeneğiyle çalıştırmanız gerekecek. Bu işlem oldukça önemli. Belli izinleri verebilmek için mutlaka yönetici olarak çalıştırmanız gerekiyor.

ios-933-jailbreak-nasil-yapilir

  • Şimdi telefonun “iPhone’umu Bul” özelliğini de kapatıyoruz. Daha sonra şifremizi de kaldırıyoruz. Ardından ise iTunes ile iPhone’u bilgisayara bağlayıp. iTunes üzerinde oluşan Çince yazıların bulunduğu bağlantıya tıklıyoruz. Daha sonra telefonumuza gönderilen yükleme dosyasına tıklayıp Jailbreak yüklemesini yapıyoruz. İşlem bu kadar.