iOS 10.1 Beta Nasıl Yüklenir?

tarafından
538
iOS 10.1 Beta Nasıl Yüklenir?

Akıllı telefonlar arasında en başarılı modellerden biri iPhone 7 modeli oldu. Tanıtıldığı ilk andan itibaren en çok konuşulan akıllı telefon olmayı da başaran iPhone 7 akıllı telefonu satışa çıkmasıyla beraber ise gerek test sonuçları gerekse de kullanıcılardan gelen yorumlarla beraber genel olarak iPhone 7 ile kullanıcılara sunulan yeniliklerin beğenildiğini de söylemek gerekiyor. Tabi Apple’ın bu sene kullanıcılara sunduğu tek yenilik iPhone 7 akıllı telefonlarla beraber gelen donanım değişiklikleri olmadı. Bunun dışında Apple’ın bir diğer yeniliği de iOS 10 işletim sistemi oldu. Mobil işletim sistemleri alanında en başarılı çözümleri sunduğu düşünülen Apple’ın yeni seri iOS 10 işletim sistemiyle beraber de birçok yeni özellik de kullanıcılara sunuldu. Tabi her ne kadar yeni işletim sistemi büyük oranda beğeni kazanmış olsa da söz konusu işletim sisteminin ilk versiyonunda ufak tefek sorunlarda yok değil. Özellikle iPhone 7 dışında iPhone 6 ve diğer serilerin iOS 10 işletim sistemine yükseltilmesi aşamasında yaşanan tüm bu sorunların çözümü için ise Apple’ın yayınlayacağı güncellemeler beklenmeye başlamıştı. Apple ise bu konuda elini çabuk tuttu. Henüz tüm cihazlar iOS 10 işletim sistemine yükseltilmemişken Apple’ın yeni işletim sistemi için ilk büyük güncellenmesi üzerinde çalışmalara başladığı da öğrenildi. Hatta dün itibariyle Apple ilk büyük güncelleme olan iOS 10.1 için yeni bir beta sürümü de yayınladı. Tıpkı iOS 10 için yayınlanan beta sürümlerinde olduğu gibi ilk olarak geliştiriciler için yayınlanan iOS 10.1 beta sürümünün ise işletim sisteminde yer alan birçok hatayı giderdiği ve yeni özellikler kazandırdığını da belirtelim. Peki, Apple tarafından şuan için geliştiriciler için yayınlanan iOS 10.1 beta sürümü nasıl yüklenir? Daha detaylı olarak bakalım.

  • İşletim sisteminin yeni güncellemesinin şuan için sadece geliştiriciler için yayınlandığını da belirtelim. Yani ilk yayınlanan sürüm ücretli olarak bilinen sürüm. Bunun dışında ise Apple’ın halka açık beta sürümünü ise yarın itibariyle yayınlaması bekleniyor. Bu sürümü yüklemek için ise yapmanız gereken Apple beta programına kayıt olmak. Beta programına kayıt olmadan ne yazık ki iOS için yayınlanan beta sürümlerini alamıyorsunuz. Bunun için mutlaka Apple beta programına kayıt olmanız gerekiyor.

iOS 10.1 Beta

  • iOS 10.1 beta sürümünü indirebilmek için bu nedenle öncelikle Apple’ın beta programına kayı olmanız gerekli. Beta programına kayıt olduktan sonra ise yapmanız gereken telefonun ayarlar kısmından yazılım güncellemeleri bölümüne girmek. Buradan yazılım güncellemelerini kontrol ettiğinizde yayınlanan yeni beta sürümlerini güncelleme olarak görebileceksiniz. Güncellemeyi indir ve yükle seçeneğini seçmeniz halinde ise güncelleme otomatik olarak yüklenecektir. Bundan sonraki güncellemeler içinde aynı sistemi kullanmak yeterli olacaktır.