İntel İşlemcili Telefonlarda Pokemon GO Kurulumu

tarafından
577
İntel İşlemcili Telefonlarda Pokemon GO Kurulumu

Kısa süre içerisinde dünyayı kasıp kavurmayı başaran Pokemon GO oyunu her geçen gün biraz daha yaygınlaşmaya başladı. Özellikle Niantic firması tarafından yavaş yavaş oyunun indirmeye açılan ülke sayısı da artmaya başlayınca oyunun dünya genelinde indirilme ve oynanma sayıları da bir hayli artmaya başladı. Özellikle son günlerde oyun içi aktiflik konusunda da birçok adım atmaya başlayan Niantic, Pokemon GO oyununu yayınlandı andan itibaren sadece bu oyundan 7,2 milyar dolarda gelir elde etmeyi başardı. Bu şekilde dev bir bütçeye sahip olmaya başlayan oyunun en büyük sorunu ise hala birçok ülke için yayınlanmamış olması. Aralarında ülkemizin de bulunduğu birçok ülke için yayını yapılmayan oyunun en büyük sorunu da haliyle yayın desteği olarak biliniyor. Zira oyunun ülkemiz için de yayınlanmamış olması oyunu oynamak için farklı kurulumlar yapılması gerekliliğini doğuruyor. Doğrudan Google Play üzerinden indirilememesiyle beraber oyunun APK dosyalarının dışarıdan indirilerek yüklendiğini de biliyoruz. Bu şekilde oyunu oynamak mümkün oluyor ama bu durumda da her hangi bir güncelleme alınamadığı için bazı sorunlar ortaya çıkıyor. Bu sorunlardan bir tanesi de İntel işlemci sorunu. Zira İntel işlemciye sahip olan telefonlarda yaygın olarak indirilen Amerika sürümü çalışmıyor. Peki, İntel işlemciye sahip bir telefon kullanıyorsak Pokemon GO oyununu nasıl yükleriz? Daha detaylı bakalım.

  • Hemen belirtelim aslında bu sorun Niantic firması tarafından giderildi. Sorunun hem Google Play hem de App Store üzerinden yayınlanan yeni güncellemesi bu sorunun çözümünü veriyor. Fakat ülkemiz için düşünecek olursak resmi olarak yayın yapılmadığı için güncellemede dolayısıyla alınamıyor. Bu noktada kullanıcıların yapması gereken işlem ise Almanya sürümünü indirmek.

pokemon-go-intel-işlemci-sorunu

  • Niantic firması tarafından yayınlanan Almanya sürümü Pokemon GO oyunu hem güncel sürüm hem de İntel işlemci sorunu olamayan sürüm olarak biliniyor. Bu nedenle İntel işlemciye sahip olan bir telefon kullanan kullanıcıların mutlaka Almanya sürüm yani 0.29.2 Pokemon GO sürümünü indirmesi gerekiyor. Bunun dışında telefonunuzdan da “ayarlar” ve ardından da “güvenlik” sekmesine girerek “bilinmeyen kaynaklara izin ver” sekmesine onay vermeniz gerekiyor.