Instagram Profil Fotoğrafı Nasıl Büyütülür?

tarafından
352
Instagram Profil Fotoğrafı Nasıl Büyütülür?

Facebook tarafından satın alındıktan sonra kısa süre içerisinde büyük bir yükseliş yaşayan Instagram uygulaması son dönemin en popüler sosyal medya uygulamalarından da biri haline geldi. Genel olarak görsel paylaşımları yapmak üzerine kurulmuş olan sistem bu yönü ile kısa süre içerisinde de 500 milyon kullanıcı sayısına da ulaşmayı başarmış durumda. Tabi uygulamanın bu kadar ilgi görmesinde ve son dönemde bir hayli yükseliş göstermesinde uygulama için yayınlanan güncellemelerinde bir hayli etkisi olduğunu söylemek gerekiyor. Özellikle fotoğraf paylaşımı konusunda çok daha profesyonel çözümler sunmak için yapılan fotoğraf çözünürlük güncellemeleriyle beraber çok daha net görüntü paylaşımı hizmeti vermeye başlayan Instagram’ın bu özelliğiyle beraber uygulama kullanımı da oldukça kolaylaştırıldı. Tüm bunların dışında aslında güncellemeler olmasa bile Instagram uygulamasında bu şekilde çok daha kolay kullanım sunulmasına olanak sağlayan bazı püf noktalarda yok değil. İşte bu püf noktalardan birisi de kullanıcıların profil fotoğrafları ile alakalı. Zira bazı püf noktalar kullanılarak aslında Instagram’da kullanıcıların profil fotoğrafları çok daha büyük, çok daha detaylı hale getirilebileceğini de belirtelim. Bu işlem için kullanıcıların birkaç küçük işlem yapması yeterli olacaktır. Tüm bu işlemler neler? Detaylarıyla inceleyelim.

  • Bu işlem için öncelikle profil resmini büyütmek istediğiniz Instagram hesabına giriş yapmanız gerekiyor. Siz kendi hesabınıza girmeseniz bile doğrudan görüntülemek istediğiniz fotoğrafın kullanıcısının hesabına girmeniz yeterli olacaktır. Instagram hesabına giriş yaptıktan sonra ise öncelikle kişinin profil menüsü üzerine gelmeniz gerekiyor. Profil resminin üzerine geldikten sonra ise farenin sağ tuşuna basarak “resmi yeni sekmede aç” demeniz gerekli.

instagram-profil-resmi-tam-boy-yapma

  • Resmi yeni sekmede aç demenizle beraber tarayıcınızda profil resmi yeni bir sekme sayfasında açılacak. Tarayıcıda açılan resim Instagram profilindeki resim ille aynı boyuta sahip olacaktır. Resmi büyütmek için ise yapmanız gereken adres çubuğunda yer alan (s150x150, s300x300) ifadelerini silmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra resim büyütülmüş olacak.