Android Cep Telefonları Güvenlik iOS

İMEİ Sorgulama Nasıl Yapılır?

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere İMEİ sorgulama yapma hakkında bilgiler aktaracağız. Akıllı telefon kullanıcıları tarafından her ne kadar umursanmayan bir konu olsa da, İMEİ sorgulama işlemi oldukça önemli ve yapılması gerekilen bir işlemdir. İMEİ numarasının anlamı; her cihazda bulunan kendine özel uluslararası mobil kodu olan ve bilhassa cihazın kimlik numarası olarak ta geçmektedir. Cihazın kaçak veya sahte olup olmadığını ya da diğer özel verilere ulaşmak için sizde cihazınızın İMEİ sorgulamasını yaparak cihaz kimliğinizi öğrenebilirsiniz.

imei sorgulama işlemi

İMEİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

 

  1. Cihazınızdan İMEİ kimliğinizi öğrenmek için bir takım kodlama yaparak cihazınızın bilgilerine ulaşabilirsiniz. Cihazınızın arama bölümüne girerek “ *#06# ” kombinasyonunu tuşladıktan sonra arama tuşuna basın. Karşınıza hemen üstte yer alan benzeri bir görüntü ile karşılaşacaksınız. Çıkan bu numara sizin cihazınızın İMEİ kimlik numarasıdır.
  2. 95965548812 benzeri bir İMEİ numarası ile karşılaşacaksınız, bu İMEİ numarasını bir kenara not edin ve hemen ardından e-Devlet’in web sitesine giriş yaparak bu numarayı sorgulayın. Giriş yaptıktan sonra “BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİMİ KURUMU” seçeneğine gelin, burada işlem yapmak istediğiniz kurum hakkında bilgiler ve seçenekler yer almaktadır. Karşınıza çıkacak olan seçenekler arasında IMEİ SORGULAMA seçeneğini tıklayarak işleminize devam edin. Daha sonra karşınıza sizden IMEİ numaranızı ve sitenin kendi vereceği güvenlik kodunu form kutularına yazarak ” SORGULA ” butonuna basın. Tüm bilgileri eksiksiz girdiğinizde cihazın tüm bilgilerine ulaşabileceksiniz.
  3. Ayrıca IMEİ Sorgulama’nın yanı sıra Sabit, mobil, kablo tv, cep telefonu numarası eşleştirme ve benzeri tüm işlemleri kolaylık ile yapabilir ve diğer tüm hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

e-Devlet şifrenizi PTT merkez veya şubelerinden 5 TL karşılığında kolaylık ile temin edebilir ve hemen hemen tüm işlemlerinizi e-Devlet web sitesinden rahatlıkça yaparak bu gibi sorunları kimseden medet ummadan yapabilirsiniz.

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

mm

İbrahim İnandırıcı

Yorum Yazın