HTC One M9 Titreşim Sorunu ve Çözümü

tarafından
1194
HTC One M9 Titreşim Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere HTC One M9 cihazında oluşan titreşim sorununa çözüm sunacağız. Geçtiğimiz 2015 yılının Nisan ayın’da HTC firmasının çıkardığı amiral gemisi MWC 2015 etkinliğinde bir çok dev firma ile birlikte tanıtılarak kullanıcıları ile buluştu. HTC One M9, HTC‘nin eski serilerinden M7 ve M8 cihazlarından özellik olarak pek fazla bir şey bulunmamakta. Fakat tasarımı ve hız performansı olarak kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmiş ve tercih sebebi olmuştur. Özellikleri arasında Sense adında launcheri sayesinde serisinde problemsiz olarak çalışan tek model olarak bilinen HTC One M9 serisi arayüzünde ki kullanım kolaylığı ve performansı ile oldukça etkili bir giriş yaparak kullanıcılarını kendine hayran bıraktı.

Bunların yanı sıra cihazda uzun süreli kullanımdan veya başka durumlardan ötürü oluşan sorunlar’da meydana gelmektedir. Her akıllı telefonda olacağı gibi HTC One M9 serisinde de sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bunlardan biride titreşim sorunudur, aşağıda verdiğimiz yöntemler ile cihazınızın bu sorununu bertaraf ederek rahat bir nefes alacaksınız.

htc one m9 titreşim sorunu ve çözümü

HTC ONE M9 TİTREŞİM SORUNUNA ÇÖZÜM

Arama kısmına girin, (çağrı bölümü) ve daha sonra *#*#3424#*#* kombinasyonunu tuşladıktan sonra kabul et tuşuna basın. Karşınıza bir araç menüsü gelecektir. HTC nin test uygulamaları arasında bulunan “Vibration Test” bölümünü seçerek titretiş testini deneyin. Eğer titreşim gelirse cihazınızda bir problem değil, uygulamalardan veya dosyalardan ötürü bir sorun oluşması olabilir. Eğer titreşim gelmiyor ise büyük bir ihtimal titreşim motorunda oluşan bir sorundan ötürü titreşim özelliğiniz çalışmayabilir. Bu gibi durumlar da cihaza sakın müdahale etmeyin ve garanti kapsamında olan cihazınızı hemen yetkili servise emanet edin.

Cihazınız test aşamasında sorunsuz bir şekilde çalışıyor ise, ses ayarlarında bulunan titreşim ayarlarını kontrol etmenizde fayda var. Son olarak cihazınızı yeniden başlatarak sorununun düzelip düzelmediğini kontrol etmeniz gerekmektedir.