HTC One M8 Wi-fi Sorunu ve Çözümü

tarafından
4125
HTC One M8 Wi-fi Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları bu konumuzda sizlere HTC One M8 cihazlarında oluşan Wi-fi bağlantı sorunu için çözümler üreteceğiz. Bildiğiniz üzere 2014 yılında HTC firmasının amiral gemisi olarak piyasaya çıkardığı HTC One M8 gerek tasarımı gerek ise performansı olarak çokça beğenilmiş ve tercih sebebi olmuştur. Samsung ve Sony gibi dünya devleri ile birlikte 2014 yılında İspanya’nın Barcelona şehrinde MWC 2014 etkinliğinde birlikte boy göstermiş ve HTC firması tarafından tanıtılmıştır. Harika şık ve parlak tasarımı ile teknoloji kullanıcılarının bir anda ilgi odağı olan HTC One M8 2014‘de satış performansını bu çıkardığı amiral akıllı telefon ile kendinden baya söz ettirmişti. Şimdi gelelim bu harika tasarıma ve özelliklere sahip HTC One M8 sorunlarından biri olan Wi-fi bağlantı sorununa. Son zamanlar’da çoğu kullanıcı tarafından ortak sorunu haline gelmiş Wi-fi sorununa sizler için çözümler ürettik.

htc one m8 wifi sorununa çözüm

HTC ONE M8 Wİ-Fİ SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

Kullanıcılar tarafından söz edilen Wi-fi sorunu an ve an kesilme ve yavaşlama gibi etkenler sonucu sorunların oluştuğunu dile getirmektedirler. 

  • İlk olarak cihazınızda bulunan Ayarlar menüsüne girerek buradan Uçak Modunu Aç/Kapa seçeneğine gelerek bir defalığa mahsus açıp kapayın. Cihazınızı ve modemi yeniden başlatarak tekrar bağlanmayı deneyin.
  • Sorun hala devam ediyor ise, Google Play Store‘den Wifi Analyzer adlı programı indirerek cihazınızda görüntülenen en yüksek kanalları görüntüleyerek cihazınızın modem ayarlarını bu kanaldan geçirin. Ve daha sonra tekrar bağlanmak için cihazınızı yeniden başlatarak wi-fi ağına bağlanmayı deneyin.
  • Güç tasarrufu da bu konuda oldukça etkilidir. Eğer açık ise Ayarlar bölümünden Güç Tasarrufu‘nu kapayın.
  • Eğer hala sorun devam ediyor ise, cihazınızın güncel sürümünü kontrol edin. Eğer güncelleme eski ise, cihazınızı güncelleyin ve hemen ardından tekrar wi-fi ağına bağlanmayı deneyin.