HTC One M8 Takılma ve Ölü Piksel Sorunu

tarafından
368
HTC One M8 Takılma ve Ölü Piksel Sorunu

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere HTC One M8 cihazlarında oluşan ölü piksel ve takılma sorunu hakkında çözüm yolları sunacağız. HTC One M8 2014 yılında akıllı telefon piyasasına sürülmüş, gerek tasarım gerek ise hız performansı ile teknoloji kullanıcıları tarafından yoğun ilgi ve tercih sebebi olmuştur. Dünya ünlü MWC‘nin 2014 etkinliğinde dünya devi akıllı telefon markaları ile yan yana gelen ve tanıtımı yapılan HTC One M8 2014 yılının en çok satanlar listesine girmeyi de başardı.

Dünyanın en iyi ve en şık akıllı telefonları arasında boy gösteren HTC One M8‘in kullanıcıları tarafından son zamanlar da şikayet konusu haline gelmiş olan takılma ve ölü piksel sorunu kullanıcıları farklı arayışlar içerisine koymuştur. Her akıllı telefonda oluşacak sorunlar gibi HTC One M8 serisinde de bu tür sorunlar oluşmaktadır. Bunun için sizlere bu sorun hakkında aşağıdaki belirttiğimiz yöntemler ile çözüm bulabilirsiniz.

htc one m8 ölü piksel sorununa çözüm

HTC ONE M8 TAKILMA VE ÖLÜ PİKSEL SORUNUNA ÇÖZÜMLER

  • Cihazınızda ki ölü piksellerin yok olması için, HTC One M8 akıllı telefonunuzun parlaklık ayarını en yüksek dereceye getirerek 30-40 dakika cihazınızın ekranının açık olacağı şekilde bekleyin.
  • Google Play Store‘den cihazınız için ölü piksel bulma ve onarma uygulaması olan Dead Pixel Detect and Fix‘i indirin. Bu uygulamayı kullanırken, uygulamanın cihazın uzun süre açık kalmasına neden olabilir ve eğer cihazınız sağlam ise ölü piksellerin daha çok çoğalmasına sebep olacağı için test amaçlı kullanmamanız önerildiği gibi, aynı zamanda bu uygulamanın kullanılması üzerine oluşacak herhangi bir sorun’dan TEKNOABLA web sitesi sorunlu değildir.
  • Yukarı’da vermiş olduğumuz çözümlerin hiç biri etki etmedi ise, cihazınıza daha fazla zarar vermemek adına mutlaka teknik servise götürmeniz önerilmektedir.