HTC Desire 630 Fabrika Ayalarına Nasıl Döndürülür?

tarafından
216
HTC Desire 630 Fabrika Ayalarına Nasıl Döndürülür?

Akıllı telefon pazarı hemen her gün genişlemeye devam ediyor. Daha önceleri sadece bilgisayar ve sadece ev eşyalarına yönelik teknolojiler üreten firmalar bile son dönemde akıllı telefon yarışı içerisine girdi. Hatta artık operatörlerin bile bu şekilde kendi telefonlarını piyasaya sürdüğünü biliyoruz. Bu noktada piyasanın ünlü markalarından birisi de HTC. Akıllı telefon serisi ile Samsung ve Apple gibi firmalara kafa tutan HTC, son dönemde fiyat performans dengesi sayesinde tercih edilen telefonlar arasında da yer almaya başladı. Oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan HTC’nin en çok satan telefonlarından birinin de HTC Desire 630 olduğunu söyleyebiliriz. Rahat kullanışı ve ayrıcalıklı donanım özellikleriyle tercih unsuru haline gelen HTC Desire 630 ile birlikte kullanıcılara özel birçok kolaylıkta sağlanmaya başladı. Özellikle sistemsel ve yazılımsal olarak büyük kolaylıklar sağlayan yeni seri HTC Desire 630 telefon sıfırlaması konusunda da kullanıcılara birçok çözüm sunuyor. Böylelikle telefonda sorun yaşadığınız zaman anında telefonu sıfırlayarak sistem kurtarması yapabiliyorsunuz. HTC Desire 630 fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini nasıl yaparız daha detaylı bakalım.

  • Hemen şunu belirtelim telefonu sıfırlama işlemi yapmak için öncelikle telefonunuzun sorununu tespit edin. Eğer virüs ve benzeri bir nedenden dolayı sistemsel bir arıza varsa o zaman telefonunuzu sıfırlama işlemini tercih edebilirsiniz. Başka bir sorun varsa öncelikle harici programlar ve işlemlerle telefonunuzu düzeltmeyi deneyebilirsiniz. Zira sıfırlama işlemi ile baştan sona telefonda kayıtlı rehber dahil tüm bilgiler silinecektir. Bu nedenle yedekleme yapmanız gerekir.
HTC Desire 630  sıfırlama işlemi

HTC Desire 630 sıfırlama

  • Sıfırlama işlemine geçmeden önce bilmeniz gereken son ayrıntı ise şarj. Telefonunuzun en az %60 şarj oranına sahip olması gerekmekte. Aksi halde yaşanacak bir sorunda ya da telefonun kapanması durumunda sistemin kalıcı olarak zarar görebileceğiniz söylemek mümkün. Tüm koşulları sağladıktan sonra artık sıfırlama işlemine geçebiliriz. HTC Desire 630 sıfırlama menüsüne ulaşmak için öncelikle “ses açma” ve “power” tuşuna basılı tutuyoruz. İki tuşa basılı tutarak telefonumuzu açıyoruz. HTC ekranı geldiği zaman power tuşunu bırakın. Karşınıza kurtarma menüsü gelecek. HTC Desire 630 kurtarma menüsünden “Factory Reset” sekmesine tıklamanız yeterli olacak. Fabrika ayarlarına dönme işlemi başlamış olacak.