Harddisk Sorun ile Karşılaştı Sorunu ve Çözümü

tarafından
804
Harddisk Sorun ile Karşılaştı Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları bu konumuzda sizlere Windows işletim sistemlerinde rastlanan “Harddisk sorun ile karşılaştı” sorununa çözümler sunacağız. Windows işletim sistemlerinde çıkan sorunlar eskiden kullanıcılara tam bir bilgi vermediğinden dolayı, sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğu bilinmemekteydi. Fakat Windows’un yeni nesil işletim sistemi sürümlerinde oluşan hatalarda işletim sistemi kullanıcıya tam detaylı olarak sorunun hangi donanımdan ve neyle alakalı olduğuna dair bilgiler vermektedir. Buda kullanıcıların doğru ve fazla uğraşmadan sorunu kolaylık çözmelerinde yardımcı olmaktadır.

Bu gibi donanımsal bilgisayar sorunları içerisinde son yıllarda en çok rastlanan ” Harddisk bir sorun ile karşılaştı ” biçiminde donanımsal bir sorunun ortaya çıkması ile kullanıcılar farklı arayışlar doğrultusunda bu soruna çözüm bulmaya çalışmıştır. Önünüze çıkan bu sorun sizlere bozulan donanımınız hakkında sizi bilgilendirerek, windows işletim sisteminde oluşan yazılımsal kaynaklı veya daha da kötüsü harddiskte oluşan fiziksel bir sorundan ötürü sizi uyarmaktadır.

windows 7 harddisk sorunu ve çözümü

Harddisk Sorunu ve Çözümü

Bilgisayarınız bu denli önemli bir sorun ile karşılaştıysa, öncelikle şunu belirtelim ki, tek çözüm bilgisayarınıza temiz bir format atmanızdır. Format atmadan evvel mutlaka tüm verilerinizi (Dosyalar, resimler, videolar ve benzeri özel araçlarınızı) harici bir disk’e transfer etmeniz önerilir. Yedekleme işleminden sonra bilgisayarınızda bulunan harddisk’e bağlı C/D/E kaç adet parça veya tekli sabit disk sürücüsü var ise yedekleri tamamiyen aldığınızdan emin olduktan sonra formatınızı çekebilirsiniz. Tüm harrdiske format işlemi bittikten hemen sonra, sürücü driver’larını teker teker yükleyin ve eğer hata verirse bilin ki o donanım harddiski etkilemektedir. Eğer bu kapsamda bir sorun çıkmaz’da hemen sonrasında aynı hatayı verirse harddisk, şunu bilmelisiniz ki harddiskiniz artık kullanılmayacak duruma erişmiştir.

Bu gibi sorunlar size ikinci bir hayal kırıklığı yaşatabilir, özellikle’de veri kaybı gibi sorunlar. Yeni bir harddisk alana dek herhangi bir taşıyıcı depolama cihazına yedeklerinizi aktarmanız da fayda olacaktır.