Google Translate Artık Mesaj Çevirecek

tarafından
528
Google Translate Artık Mesaj Çevirecek

Teknoloji günden güne gelişim ve değişim göstermektedir. İnsanlar hızlı yaşamın ve hızlı tüketimin yansıması olarak her geçen gün yeniliklere kucak açmaktadır. Ayrıca yalnızca kendi çevresinde değil dünya çapında açılımlar yaşayan kişiler kullandıkları uygulamalarda çok çeşitli kişiler ile muhatap olabilmektedir. Bu durumu göz ardı etmeyen Google her geçen gün kendini değiştiriyor ve uygulamalarına bir yenisini ekliyor. Google Ceo’su Caeser Sengupta’nın Hindistan’da yaptığı açıklama ile ortaya çıkan özellikle ise artık gelen mesajların bir tık ile çevirimle şansının bulunması yönündedir. Gelen mesaja tıklayıp Google Translate mesaj çevirme özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Android ve Tap To Translate

Google’ın sunduğu bu uygulamanın adı Tap To Translate olarak anılmaktadır. Bu uygulamayı destekleyen yazılım ise Android yazılımdır. Yani IOS yazılımına sahip olan telefonlarda henüz kullanıma açılmayan bu uygulama yalnızca Android tarafından kullanılabilmektedir. Kısa süre boyunca denenmesi mümkün olan bu özellik yalnızca SMS değil WhatsApp uygulaması ile beraber de kullanılabilmektedir.

Yenilik Ses Getirecek

Özellikle iş dünyasında pek çok kişini işini kolaylaştıracağa benzeyen bu yenilik oldukça kullanışlı ve bir o kadar da kolay erişilebilirliği ile kullanıcılarına kolaylıklar sağlıyor. Eğer sizler de Android yazılımı kullanıcısı iseniz kolaylıkla Tap To Translate uygulamasını kullanabilirsiniz. Size gelen mesajı bir tık ile çevirmek ya da kendi mesajınızı çevirmeniz mümkün.