Google Play Bölge Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

tarafından
1138
Google Play Bölge Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzde çoğu akıllı telefonun Android işletim sistemi kullandığını biliyoruz. Google tarafından geliştirilen Android işletim sisteminin bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni ise aslında yine Google’ın kullanıcılara sunduğu hizmetler. Zira diğer birçok işletim sisteminde bulunmayan bir yapı kullanan Google kendi uygulama marketini de kullanıcılara sunuyor ve Android sürümü ne olursa olsun binlerce hatta milyonlarca uygulamaya ulaşabiliyorsunuz. Sadece ücretsiz uygulamalar bile milyonları bulunca Google’ın geliştirdiği Android işletim sistemi de bir hayli tercih edilir hale geliyor. Android işletim sisteminin bu kadar tercih edilmesinde büyük bir etkisi olan Google Play uygulama mağazasının belli kuralları olduğunu da söylemek gerekiyor. Özellikle kullanıcıların yayınladıkları uygulamalar ve oyunlarda zaman zaman bölge kısıtlamalarının olması Google Play kullanan kullanıcıların sıkıntı yaşamasına neden olabiliyor. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığı zamanda Google Play bölge kısıtlamasına takılmamak için kullanabileceğiniz birkaç farklı yöntem de bulunuyor. Bu yöntemler arasında en çok tercih edileni ise bölge değiştirme. Peki, bakalım Google Play için nasıl bölge değiştirme işlemi yapabiliyoruz? Daha detaylı bakalım.

  • Şimdi öncelikle telefonumuzun konumunu değiştirmek için bir VPN programına ihtiyacımız var. Bu sayede internete farklı bir ülkeden bağlanıyormuş gibi gösterme imkanını da elde etmiş oluyoruz. Bu işlem için en çok kullanılan VPN programı ise Hola. Doğrudan Google Play mağazayı kullanarak Hola VPN programını indiriyoruz. Uygulamayı kurduktan sonra ise internete bağlanıp uygulamayı açıyoruz. Uygulamayı açtığımızda karşımıza gelen menüden Google Play uygulamasının üzerine gelip tıklamamız gerekecek. Buradan karşımıza gelen menü üzerindeki bayrak resmine tıklayarak istediğiniz ülkenin bayrağını seçiyorsunuz.

Google-Play-Ülke-Değiştirme Google-Play-Ülke-Değiştirme-nasıl-yapılır

  • Ardından ise telefon ayarları kısmına gelip buradan “hesap ayarları” kısmından yeni bir hesap eklemesi yapıyoruz. Google seçeneğini seçip bir Gmail hesabını ekliyoruz. Ardından tekrar Hola uygulamasına gelmemiz gerekecek. Bu kez Hola üzerinden Google Play üzerine tıklayıp doğrudan yanda yer alan açık butonuna tıklıyoruz. Gelen onayı kabul edip. Açtığınız yeni hesap ile Google Play’e giriş yapmanız yeterli olacaktır. Böylelikle bölge kısıtlamasından da kurtulmuş olacaksınız.

google-play-ulke-degistirme