Google Play Çalışmıyorsa Ne Yapmak Gerekir?

tarafından
256
Google Play Çalışmıyorsa Ne Yapmak Gerekir?

Artık biliyorsunuz ki hayatlarımız durdurulamaz bir biçimde teknoloji çağına doğru gitmekte. Teknoloji ne kadar hayatımızı kolaylaştırsa da arada sırada bizi zor durumda bırakabiliyor. 21. yüzyıl sorunları diyeceğimiz bu problemler bizler için hayati bir önem arz etmese de , sinirlerimizi bozabiliyor. Hepimizin başına en az bir kaç kez gelmiş Google Play Store‘nin çalışmaması olabilir. Eğer Android bir cihaza sahipseniz ve durduk yere Google Play Store‘nin çökmesi gibi problemler ile karşılaşıyorsanız sakın panik yapmayın bununda üstesinden bir kaç basit yöntem ile gelebiliriz.

Eğer Google Play Store çalışmıyorsa ya da durduk yere çöküyorsa bunun çözümü en kolay yollardan olan ön belleği boşaltmak olabilir. Ön bellek denilen telefonunuzda geçici olarak verilerin saklandığı bir bölümdür. Bunu yapabilmek için ilk olarak ayarları açmalısınız, daha sonra uygulama yöneticisi veya buna eşdeğer bir kısma girerek hepsine bakmalısınız. Sonra ön belleği temizle seçeneğinden kolayca temizleyebilirsiniz.

 

play_store2-w782

Ön belleği boşaltmakta işinize yaramazsa yapacağınız ikinci seçenek ise verileri silmek olacaktır. Verileri sildiğiniz de Google play store eski haline dönecektir.

Ancak ilk seçenek işinize yaramadıysa ardından yapılacak işlem  ise Google Play Store güncellemelerini kaldırmanız olacaktır. Bunu yapmanız için tekrar ayarlara girerek uygulamaları bulmanız gerekiyor. Google Play Store’a girerek uygulamaları kaldır demeniz sorununuzu çözmeye yardımcı olacaktır. Eğer sorun versiyondan kaynaklı ise eski versiyonu kaldırarak yeni sürümüne güncellemeniz gerekmektedir.

Tüm bu seçenekleri yapmanıza rağmen sorununuz halen devam ediyorsa bir başka seçenek de play servislerin ön belleğini boşaltmanız olabilir. Bunu yapabilmeniz için ayarlara ardından ise uygulama yöneticisine gitmek olacaktır. Ardından tümü kısmından ön belleği boşalt seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.