Google Etkinliğim Uygulaması Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

tarafından
1025
Google Etkinliğim Uygulaması Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Google’ın dünyanın en büyük internet tarayıcısı olduğunu söylemek yalan olmaz. Arama motorları ile elde ettiği başarıyı artık internet tarayıcılarıyla devam ettiren Google bu sayede sektörde zirveye yerleşmeyi de başardı. Kullanıcılara sunduğu hız ve kullanıcılara sunulan güvenlik hizmetleri sayesinde Google tarayıcıların her geçen gün kullanıcı sayıları da artmaya devam ediyor. İnternet tarayıcısının bu kadar çok sevilmesi ve bu kadar çok kullanılması Google’ı sürekli güncellemede yapmaya itiyor. Zira Google kendisine duyulan bu ilgiyi daimi kılmak istiyor. Tabi Google’ın tüm bu güncellemeler de kullanıcılara sunduğu yeniliklerde yine kullanıcıların istekleri doğrultusunda geliyor. Tüm bunlarla beraber Google’ın kullanıcılardan topladığı tüm bu verilerin toplanış şekilleri ise oldukça eleştiriliyor. Zira Google kullanıcıların kendi tarayıcıları üzerinde yaptıkları tüm gezintiyi kayıt atına alıyor. Bu durumda kullanıcıların kişisel verilerinin Google’ın eline geçmesine neden oluyor. Google’ın bu verileri kullanıcılardan izinsiz olarak alması epey bir eleştiri de almıyor değil. Google ise bu durumdan vazgeçeceği yerde bu uygulamaya daha da karalı bir şekilde devam ediyor. Zira şimdilerde Google’ın etkinliğim uygulaması altında tüm verileri kayıt altına aldığını ve bu verileri artık uygulama sayesinde kullanıcılara da sunduğunu biliyoruz. Etkinliğim uygulamasının tüm bu kayıtları tutmasını ise kısmi bir şekilde engelleyebiliyorsunuz. Bunun için etkinliğim uygulamasını devre dışı bırakmanız gerekiyor.

  • Etkinliğim uygulamasını devre dışı bırakmak içinse kullanıcıların öncelikle kullandıkları Gmail hesabı ile Google hesabına giriş yapmaları gerekiyor. Etkinliğim sayfasını görüntülemek için bu işlemin zorunlu olduğunu da belirtelim. Hesabınıza giriş yaptığınızda ise “https://myactivity.google.com/” sayfasına girmeniz gerekiyor. Burada tüm aramalarınız ekrana gelecektir. Ekrana gelen aramalarınızı tek tek silmeni mümkün. Bunun için arama sonuçlarının çerçevelerinin sağ bölümünde yer alan üç noktaya tıklamanız ve “sil” seçeneğine basmanız yeterli.
Google Etkinliğim

Google Etkinliğim Uygulaması

  • Hesabınızın hareketlerinin silinmesi içinse öncelikle etkinliğim uygulamasının sol bölümünde yer alan üç çizgiye tıklamanız gerekiyor. Üç çizgiye tıkladığınız da ise “etkinlikleri yönet” sekmesine tıklamanız gerekecek. Buradan ise karşınıza bir etkinlik sayfası gelecek. Etkinliğim özelliğinin çubuğunun mavi olduğunu göreceksiniz. Bu mavi çubuğu de aktif etmeniz için sola doğru çekmeniz gerekecek. Bu işlemden sonra size bir onay gelecek bu onaya da tamam deyip izlemeyi kapatabilirsiniz.