Google Duo Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

tarafından
690
Google Duo Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Son dönemde sadece tarayıcı teknolojilerine ya da internet teknolojilerine yönelmeyen Google, bunun dışında son dönemde yeni teknoloji ürünlerine de yönelmeye başladı. Son olarak akıllı telefon ürünleriyle de görmeye başladığımız Google artık araç ve benzeri teknolojilerde de yer alan ilk firmalardan bir tanesi. Geçtiğimiz günlerde bu konuda yeni adımlar attığını da açıklayan internet devi yaptığı açıklamada sürücüsüz otomobiller üzerinde yeni çalışmalar yaptığını da açıklamıştı. Sürücüsüz araçları için bu yönde birçok çalışma yapan internet devinin son günlerde ise yazılım alanında yeni ürünler geliştirmeye başladığını da açıklamıştı. Bu noktada son olarak Google’ın sosyal medya uygulamalarına yönelmeye başladığını da duymuştuk. Sosyal medya uygulamaları için çalışma başlatan Google’ın bu alanda geçtiğimiz günlerde yeni bir haberleşme uygulamasını da piyasaya sürdüğünü duymuştuk. Görüntülü görüşme imkanı veren ve bunun dışında kullanıcıların doğrudan anlık mesajlaşmalarına ve haberleşmelerine imkan veren Google Duo yayınlanır yayınlanmaz ise en çok kullanılan görüntülü görüşme uygulamalarından biri olmayı başarmıştı. Yayınlandığı andan itibaren büyük oranda ilgi çeken Google Duo uygulamasının hem Android hem de iOS platformları için yayınlanmasının ardından ise uygulamanın nasıl kullanılacağı da merak konusu oldu. Peki, ama yeni uygulama Google Duo ile görüntülü görüşme nasıl yapılır? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Hemen belirtelim uygulamanın en önemli noktalarından biri yani ara yüzü oldukça sade. Bu sayede kullanıcıların Google Duo ile görüntülü görüşme yapması da bir hayli basit hale geliyor. Kullanışlı ve anlaşılır ara yüz kullanılmasının büyük bir artık olduğunu söylemek gerekiyor. Gelelim nasıl görüntülü görüşme yapılacağı kısmına. Bu noktada ilk olarak uygulamayı Google Play marketten veya işletim sisteminize göre App Store markette indirmeniz gerekiyor.

google-duo

  • Uygulamayı indirdikten sonra şimdi ise kısa bir yükleme işleminin tamamlanmasını beklemeniz gerekiyor. Ardından uygulamaya giriş yapmanız gerekiyor. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ise doğrudan rehberinizdeki ve Google Plus hesabınızda yer alan kişilerin uygulamaya eklendiğini de belirtelim. Daha sonra ise siz uygulamaya girdiğiniz anda doğrudan kişiler sekmesine girerek buradan görüntülü görüşme yapmak istediğiniz kişinin resmine dokunmanız yeterli olacaktır. Fakat Google Duo uygulamasında bir noktada dikkatli olmanız gerektiğini de belirtelim. Zira siz arama yaptığınız zaman karşı taraf aramanıza cevap vermese dahi sizin görüntünüz karlı tarafa gösteriliyor. Bu durumun farkında olarak kullanım yapmakta fayda var.