General Mobile 4G Android One Root Nasıl Atılır?

tarafından
677
General Mobile 4G Android One Root Nasıl Atılır?

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere General Mobile 4G Android One cihazına root atılması ile ilgili detaylar anlatacağız. 2015 yıllının Haziran aylarının sonuna doğru tanıtılan General Mobile 4G Android One oldukça ilgi görmüş ve satışlar ise beklenilenden daha fazla olmuştur. Fakat kullanıcılar tarafından en çok merak söz konusu olan root sorununun diğer android cihazları ile aynı olup olmamasıydı. Çünkü Android sevenler bu konuda çok titiz ve seçici davranmakla bilinmektedirler. Cihazınızda bazı oyunları ve uygulamaları engelsiz ve sorunsuz bir şekilde kullanmak için sizlere root atma konusunda aşağıdaki verdiğimiz bilgileri uygulayarak sonuca varabilirsiniz.

General Mobile 4G Android One root atma

Root İşlemi İçin Gerekli Olan Dosya ve Ayarlar Nelerdir?

1. Öncelikle indireceğiniz programın ise Mobilego’dur. Bu program sayesinde cihazınızı kontrol edecek ve root atmanızı sağlayabilecektir. Buraya tıklayarak programı indirip bilgisayarınızı kurun.
2. Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri kısmına gelerek “USB HATA AYIKLAMA MODU “ sekmesine tıklayın.
3. Geliştirici özelliği devre dışı ise, Cihaz Hakkında kısmına gelerek, Yapım Numarası sekmesine 7-8 defa üst üste basmanız gerekmektedir. Böylece cihazınıza root yetkisi vermiş olacaksınız.
4. Cihazınızı usb kablo yardımı ile bilgisayara bağlayarak köprü kurun.
5. Bilgisayarınıza kurmuş olduğunuz Mobilego programını çalıştırarak My Device menüsünden One-click Root seçeneğine tıklayın ve bir süre bekleyin. İşlem sona erdiği zaman cihazınızı yenide başlatın.
6. Tüm bu işlemler bittikten sonra, açılan cihazınız tamamen root edilmiş bir durum da kullanıma hazır bir şekilde karşınıza çıkacaktır.

Önemli Not: General Mobile 4G Android One cihazınıza atacağınız root hakkında emin olmalısınız, çünkü General Mobile 4G Android One atılan root sonrası cihazın garanti dışı kalabileceğinin aklınızda bulunması faydanıza olacaktır.