Galaxy Note 5 Pil Ömrünü Uzatın

tarafından
564
Galaxy Note 5 Pil Ömrünü Uzatın

Samsung Galaxy Note 5 Pil ömrünü uzatmak için yeni bir yol var. Samsung Galaxy Note 5 telefonun gerek donanımı gerekse yazılımı üst düzeyinde üstünde… Fakat pil sorununu bir türlü aşmak istemeyen dev firmalar şarj adaptörlerinin ve bataryaların kapladığı pazar payından mahrum olmak istemiyor.  İsterlerse pili hiç bitmeyecek akıllı telefonlar üretebilirler. Ya da sadece güneş enerjisinden kendi kendini depolayan pil düzeneğini geliştirmek için çok da pahalı AR-GE çalışmalarına gerek yok. Ne var ki Küçük yardımcı önlemlerle batarya ömrünü uzatmayı daha uygun buluyorlar.

Samsung Galaxy Note 5 kullanıcıları için can sıkıcı olan pil ömrünün kısa olması artık yeni güncellemelerle biraz daha az can sıkıcı olacak.

Samsung Galaxy Note 5 pil ömrünü uzatmak için ne yapmak gerekir

Tartışmasız olarak piyasalardaki en iyi ürün olma özelliğini elinde bulunduran Samsung Galaxy Note 5 pil ömrünü uzatmak için yeni bir güncelleme yayınlıyor.

Güncelleme tam 144 megabayt büyüklüğünde olacak. Bu nedenle Wi-fi bağlantısına sahip olmanız gerekiyor. Cihaz ayarlarından yazılım güncellemeleri sekmesine gelerek tam dolu şarj ve hızlı Wi-Fi bağlantı ile güncellemeyi indirerek başlatabilirsiniz. Birkaç dakika içinde güncelleme internet hızınıza bağlı olarak inecek ve güncellemeyi kurmanız istenecek. Kabul ederek güncellemeyi başlatın. Bu uygulama ile pil ömründen yüzde 5 ile yüzde 10 oranında tasarruf edilmesi bekleniyor.