FIFA 2017 Nasıl Yeniliklerle Gelecek?

tarafından
1225
FIFA 2017 Nasıl Yeniliklerle Gelecek?

Futbol oyunları denildiğinde en başarılı serilerin başında FİFA serisi geliyor. Yayınlanan ilk serisinden bu yana sürekli olarak güncellenen ve sürekli olarak futbol oyunları arasındaki çitayı yükselten FİFA serisi son 3 yıldır en yakın rakibi PES serisini de geride bırakmayı başarmıştı. Gerek oyun içerisinde kullanıcılara sunulan oyun dinamikleri gerekse de takım lisansları konusunda en yakın rakibine de büyük oranda üstünlük sağlayan FİFA, futbol oyunları içerisinde EA Games’in de açık ara öne geçmesine neden oldu. Hemen her sene yeni oyunuyla beraber seriye birçok yeni özelliklerinde katıldığını düşünürsek bu alanda en çok merak edilen oyun serilerinden birisinin de FİFA serisi olduğunu söyleyebiliriz. Zira tıpkı geçen seneki seride olduğu gibi oyunun yeni versiyonu FİFA 2017’nin de içerisinde birçok yeniliğinde bulunacağı açıklandı. Şuan için demo sürümü de yayınlanan oyunun sunacağı tüm bu yeniliklerle beraber bu sene PES 2017 ile oldukça iddialı bir çıkış yapmaya hazırlanan Konamı’yi de geride bırakıp bırakmayacağı merak konusu. Peki, futbol oyunu alanında en başarılı serilerden biri olarak gösterilen FİFA serisinin bu sene kullanıcılara ne gibi sürprizleri var? Oyun nasıl yenilikler sunacak? Daha detaylı olarak bakalım.

Oyun Motoru Değişiyor

Bu noktada oyunun bu sene kullanıcılara sunduğu en büyük yeniliğin yeni oyun motoru olduğunu da belirtelim. Daha önce FPS oyunlarında rastladığımız Frostbite oyun motoru ile beraber gelecek olan FİFA 2017’nin böylelikle çok daha dinamik bir oynanış yapısına da sahip olacağı ortaya çıktı. Yeni oyun motoru ile beraber oyun içerisinde futbolcular arasındaki ikili mücadelelerinde çok daha gerçekçi olacağını belirtelim. Nitekim yayınlanan demo versiyonunda da yeni oyun motorunun bu katkısını net bir şekilde görebiliyoruz.

Hikaye Modu Geliyor

Oyunun en büyük yeniliklerinden biri ise hikaye modu oldu. Zira futbol oyunlarında bir ilk olarak gösterilen hikaye modu sayesinde artık genç bir futbolcunun kariyer hayatını oynayabileceksiniz. Maç öncesi ve maç sonrası ile beraber oynanacak olan hikaye modunda Hunter isimli genç bir futbolcu kontrol edilecek ve Hunter’ın futbol kariyerinin yükselmesi konu alınacak.

FİFA-2017

Grafikler Üzerinde Yenilemeler

Bununla beraber özellikle futbolcu yüzlerinin gerçeğe yakın olmadığı için eleştirilen eski FİFA serilerine göre bu seneki versiyonda grafiklere daha fazla önem verildiğini de söylemek gerekiyor. Özellikle futbolcuların yüz detaylarının çok daha gerçekçi yapılacağı ve bunun dışında saha grafiklerinin de çok daha başarılı olacağını da belirtelim.

Şut, Pas, Taktik Yapıları Değişiyor

FİFA 2017 serisiyle beraber değişen özellikler arasında en çok merak edileni ise oyun içi dinamikler oldu. Zira EA Games tarafından yapılan açıklamaya göre bu sene oyun içerisinde pas ve şut yapıları çok daha gerçeğe yakın olacak. Bunun dışında artık kullanıcılar penaltı kullanırken penaltı alanı içerisinde hareket edebilecek. Yapay zeka konusunda da oldukça başarılı olarak gösterilen FİFA 2017’nin atak ve defans pozisyonlarında da kontrol dışında olan futbolcuların boş alanlara koşular yapacağı ve oyuna daha fazla katılacağını da belirtelim.