Facebook Onay Mesajı Sorunu Nasıl Çözülür?

tarafından
655
Facebook Onay Mesajı Sorunu Nasıl Çözülür?

Sosyal medya kullanan kitle sayısı artık birçok ülke nüfusunu bile geçmeye başladı. İlk etapta sadece binlerle sayılan kullanıcı sayıları daha sonra milyonlar şimdilerde ise milyarlar ile sayılmaya başladı. Bu alanda ise Facebook’un diğer sosyal medya uygulamaları üzerinde azınsanmayacak bir üstünlüğü olduğunu da söylemek gerekiyor. Zira Facebook’un açıklanan son kullanıcı sayıları 1,60 milyar gibi bir rakamı geride bırakmayı başardı. Sürekli büyüme gösteren ve sürekli yeni kullanıcı kazanan Facebook’un son dönemde epey bir yükseliş yakaladığı da tartışılmaz bir gerçek. Tabi bu yükselişle beraber uygulamada kullanıcı sayılarına bağlı olarak sorunlarda artmaya başladı. Genelde sunucu tabanlı olan bu sorunlar son dönemde bir hayli gündeme gelir oldu. Yaşanan sorunlardan en büyüğü ise güvenlik sorunu. Güvenlik sorunu kullanıcı sayısı arttıkça daha da önemli hale gelmeye başlıyor. Güvenlik sorununu çözebilmek içinde ilk etapta Facebook tarafından önlemler alınmaya başlandığını da söyleyebiliriz. Uygulama tarafından uzun zaman önce alınan önlemlerden birisi de numara onaylama işlemi olmuştu. Uzun süre önce uygulamaya eklenen bu sistem hem kullanıcıların güvenliğini sağlıyor hem de kullanıcıların gerçekten profillerinde bahsettikleri kişi olup olmadığını kontrol etmek için kullanılıyor. Bu noktada oluşturulan sistem gereğince ilk olarak kullanıcılardan telefon numaraları isteniyor. Profile telefon numarasını ekledikten sonra ise Facebook tarafından size bir onay mesajı gönderiliyor. Gönderilen onay mesajını da karşınıza bulunan ekranın onay SMS kısmına girdikten sonra hesabınız telefon numarasıyla beraber onaylanmış oluyor. Telefon onayınızı yaptıktan sonra ise artık şifre değişikliği hesap çalınması gibi işlemlerde çok daha güvenli işlem yapabiliyorsunuz. Tabi tüm bu sistem zaman zaman sorunlarda çıkarmıyor değil. Özellikle telefon numarasını doğru girmenize rağmen onay mesajı gelmiyor olması bu alanda yaşanan en büyük sorunlardan birisi. Peki, bu sorunu nasıl çözeriz? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Öncelikle şunu belirtelim sorun numaradan kaynaklı olabilir. Yani ilk etapta numara girişinde her hangi bir yanlışlık yapmışsanız o zaman sistem sizin girdiğiniz numaraya onay mesajı gönderecektir. Yanlış numara girmeniz durumunda ise doğal olarak onay mesajı alamayacaksınız. Bunun dışında telefon numaranızı doğru girseniz bile aynı sorun yaşanabiliyor.

Facebook-Onay-Kodu-sorunu

  • Bu durumda da yapmanız gereken Facebook’un bu konu için oluşturmuş olduğu yardım linkini kullanmak. Bu şekilde çok kısa bir süre içerisinde istenen formu doldurarak yardım alabiliyorsunuz. Yardım almak için doldurmanız gereken forma ise “https://tr-tr.facebook.com/help/contact/338822979524831” sayfasından ulaşabilirsiniz.