Facebook Messenger’da Birden Fazla Hesap Nasıl Kullanılır?

tarafından
1636
Facebook Messenger’da Birden Fazla Hesap Nasıl Kullanılır?

İki Facebook hesabına sahipseniz ya da tüm aile üyelerinin kullanabileceği tek bir Android tablet ya da telefon varsa, Facebook Messenger‘ın tüm bu hesapları aynı anda kullanabileceğiniz yeni özelliğinden yararlanabilirsiniz. “Facebook Messenger çoklu hesap” adı verilen bu özellik kısa bir süre önce aktif hale getirildi. Bu yeni özellik sayesinde tüm hesaplarınızı cihazınızdaki Facebook Messenger uygulamasına birkaç basit adımda tanımlayabilir ve başka bir hesap kullanmanız gerektiğinde çıkış ve giriş yapmakla uğraşmamış olursunuz.

Facebook Messenger’ın çoklu hesap desteği şu an için yalnızca Android işletim sistemi yüklü cihazlar için kullanılabilir durumda. Ayrıca çoklu hesap özelliğini kullanabilmeniz için Android cihazınızda Facebook Messenger uygulamasının en son versiyonu yüklü olmalı. Uygulamanın 59.0.0.27.79 numaralı versiyonundan aşağısı için bu özellik çalışmıyor.

Facebook Messenger çoklu hesap özelliğini nasıl kullanacağınızı adım adım anlattık:

face

  1. Akıllı telefon ya da tabletinizden “Facebook Messenger” uygulamasını çalıştırın.
  1. “Ayarlar” sekmesini seçin.
  1. Açılan sayfada “Hesaplar” sekmesini seçin.
  1. Hesaplar bölümündeki + butonunu seçin.
  1. Ekleyeceğiniz hesabın giriş bilgilerini yazın ve “Ekle” butonuna tıklayın.
  1. Artık “Hesaplar” sekmesinde eklediğiniz tüm hesapları görebilirsiniz. Dilediğiniz zaman listedeki bir hesabı silebilir ya da yeni hesap ekleyebilirsiniz.
  1. Herhangi bir hesabı silmek için önce hesabın sağ tarafında bulunan “üst üste üç nokta” seçeneğine, daha sonra “Hesabı sil” seçeneğine tıklayın.
  1. Hesaplar arasında geçiş yapmak içinse, “Hesaplar” sekmesine tıklayıp ve kullanmak istediğiniz hesabı seçebilirsiniz.