Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

tarafından
992
Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere çoğu kişinin halen bilmediği Facebook hesabı dondurma işlemini anlatacağız. Çoğu kişi Facebook hesabını dondurarak hesabının silindiğini düşünmekte, fakat bu işlem silmek değil, hesabınızı askıya alması demektir. Hesabınızı dondurduğunuz da profilinizde yer alan tüm paylaşımlar ortadan kalkar, fakat sağda solda olan mesajlarınız halen görüntülenmektedir. Bir nevi kalıcı olarak hesabınızı kilitlemektedir. Bunların yanı sıra Facebook, başka bir zaman tekrar hesaba girmeniz dahilinde hesap bilgilerinizde hiç bir değişiklik yapmadan hesabınızı dondurur.

facebook hesabı dondurma

Facebook Hesabımı Nasıl Dondurabilirim? 

Facebook hesabınızı dondurmak istiyorsanız öncelikle hesabınıza bilgileriniz ile giriş yaparak erişim sağlayın. Daha sonra ekranın hemen sağ üst köşesinde bulunan köşedeki dişli çarka bir defa tıklayın ve açılan seçenekler arasından ayarlar menüsüne giriş yapın. Daha sonra menü içerisinde yer alan Hesap Ayarları bölümüne girerek sol menüde yer alan Güvenlik menüsüne tıklayın. Bunun ardından karşınıza yeni bir sayfa gelecek, sayfanın sonlarında bulunan Hesabımı Dondur seçeneğine basın ve hemen ardından Facebook’taki arkadaşlarınızın fotoğraflarını gösteren bir sayfaya yönleneceksiniz. Facebook hesabınızı dondurmamak için size, arkadaşlarınızın sizi çok özleyeceği gibisinden yazılar ile ikna etmeye çalışacaktır. Bunun dışında, hemen altında yer alan kısımda ise Facebook hesabınızı neden dondurmak istediğinizi soran bir kaç soru ile nedenini kayıt altına almak isteyecektir. Sebep türünü seçtikten hemen sonra aşağısında yer alan Onayla tuşuna basarak Facebook hesabınızı dondurabilirsiniz.

İstediğim Zaman Facebook Hesabıma Girebilir miyim?

Evet, istediğiniz zaman Facebook hesap bilgileriniz ile tekrar kendi profiliniz üzerinden giriş yaparak Facebook’a erişim sağlayabilirsiniz. Facebook sistemi, üyeliğiniz ile ilgili herhangi bir silme ve eksik işlem yapmadan giriş yaptıktan sonra hesabınızı tekrar eskisi gibi kullanmanıza olanak tanımaktadır.