Facebook Canlı Yayın Bildirimlerini Kapama

tarafından
609
Facebook Canlı Yayın Bildirimlerini Kapama

Dünyanın en büyük sosyal medya uygulaması olduğunu kullanıcı sayılarıyla kanıtlayan Facebook, yeni döneme ayak uydurabilmek için uygulamada köklü değişikliklere de gitmeye başladı. Özellikle son dönemde Twitter’ın yaptığı ataklara karşılık vermek isteyen uygulama bu konuda birçok radikal karara da imza attı. Bu noktada en büyük adımlardan biri ise Facebook’a canlı yayın özelliğinin gelmesi oldu. Tıpkı Twitter’ın attığı Periscope adımında olduğu gibi Live özelliğini devreye sokan Facebook yeni özelliğine farklı olarak 24 saat canlı yayın imkanını da eklemiş oldu. Bununla beraber kullanıcıların 24 saat canlı yayın yapmaların imkan veren uygulama her geçen gün yeni bir özellikle de geliştirilmeye başladı. Gelen tüm bu geliştirmelerle beraber artık canlı yayın bildirimleri adı verilen yeni bir sınıf oluştuğunu da belirtelim. Tıpkı Facebook arkadaşlarınızın yaptıkları paylaşımlarda bildirim gelmesi gibi canlı yayın özelliğinde de bildirim özelliği de atık aktif hale geldi. Tabi sık sık bildirim gelmesi kimi zaman kullanıcıları rahatsız eden bir durum olabiliyor. Bu gibi durumlarda ise canlı yayın bildirimlerini kapatabiliyoruz. Bunun için ise profil bölümünden belli ayarlamalar yapmanız gerekecek. Tüm bu ayarlara daha detaylı olarak bakalım.

  • Bu işlem için öncelikle Facebook profilinize girmeniz gerekiyor. Facebook hesabınıza girdikten sonra ise öncelikle bildirim ayarlarına girmeniz gerekiyor. Bu işlem için bildirimlerin gözüktüğü sekmeye tıklamanız gerekecek. Sekmeye tıkladıktan sonra karşınıza bildirimler gelecek. Karşınıza gelen bildirim ekranı kısmından ise üst menüde yer alan “ayarlar” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Ayarlar sekmesine tıklayarak “bildirim ayarlarını” görünür hale getiriyorsunuz.

Facebookta-Canlı-Yayın-Bildirimlerini-Kapatma

  • Ayarlarınızı görüntülediğiniz zaman ise karşınıza gelen “canlı videolar” kısmına girmeniz gerekiyor. Canlı videolar kısmının karşısında yer alan bölümde bildirimlerin “açık” seçeneğinde olduğunu göreceksiniz. Buradan açık simgesinin üzerine tıklayarak “tümü kapalı” özelliğini seçmemiz gerekiyor. Bu seçimi yaptıktan sonra artık canlı yayınlar için gelen bildirimleri de kapatmış olacaksınız. Canlı yayın bildirimleri kapatmanız durumunda artık arkadaşlarınızın canlı yayın bildirimlerini de göremeyeceksiniz.