Facebook Bilinmeyenleri

tarafından
245
Facebook Bilinmeyenleri

Hemen hemen her gün ziyaret ettiğimiz, vaktimizin çoğunu arkadaşlarımızla sohbet ederek ya da video izleyerek geçirdiğimiz Facebook bilinmeyen yönleri ile bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Hala Facebook ile ilgili bir takım sorular, cevap bulamamış ve gizliliğini koruyor olsa bile kullanıcıları tarafından tanık olunan ya da şans eseri öğrenilen pek çok bilgi, sosyal ağlarda ya da paylaşım sitelerinde karşımıza çıkmaya devam ediyor. Facebook bilinen ya da bilinmeyen tüm özellikleri ve uygulamaları ile Google’dan sonra en çok kar etmeyi başaran 2. Şirket olarak; en çok üyeye sahip olan sosyal platformlar içerisinde yer almaya devam ediyor.

         Facebook kullanan çoğu kişinin haberdar olmadığı Facebook’ta rastlanan ilk durumlar içerisinde ise bir kişiyi uzun süre takip etmeniz dahilinde, sistemin kendi kendine o kişiye arkadaşlık talebi yollaması yer alıyor. Bu durum da kimin eklediğini bilmediğimiz ve bazen de karşı tarafı suçladığımız arkadaşlık listemizde tanımadığımız kişilerle karşılaşmamamızın en büyük nedenleri içerisinde yer alıyor. Facebook’un pek az bilinen bir diğer özelliği ise bir kez Facebook’a üye olduktan sonra tam anlamıyla üyeliğimizi iptal edememiz şeklinde karşımıza çıkıyor. Bu durum da güvenlik endişelerinin kullanıcılar arasında yayılmasına neden oluyor. Facebook dondurma işlemleri ile hesabımızı dilediğimiz süre zarfında dondurmamıza izin verse bile sistemden üyeliğimizi silmemize hiçbir şekilde izin vermiyor. Bilinmeyen bir diğer özellikler içerisinde ise Facebook’un arkadaşlık ekle olarak gerçekleştirdiği önerileri yanlışlıkla bir kez bile tıklamamız dahilinde karşı tarafa ikinci bir işleme gerek kalmadan direk olarak arkadaşlık tekliflerimizi göndermesi şeklinde. Bu yüzden karışıklıklara sebep olmamak için Facebook üzerinde iken çok dikkatli davranmamız, yanlışlıkla olsa bile tıklama işlemlerini gerçekleştirmemiz gerekiyor.

Facebook Bilinmeyenleri

Facebook Bilinmeyenleri

Facebook’ta girdiğimiz şifrelerin hata vermesi ve eski bir şifreyi girdiğimizi belirtmesi, hackerler için iyi bir fırsat oluşturuyor. Ayrıca bir yakınımızın e-postasını arama kutusuna yazmamız, bazen ona arkadaşlık isteği yollamamız için yeterli bir sebep sayılabiliyor. Facebook mobil uygulaması kullandığınız taktirde arkadaşlarınızın telefon numaralarını bilen Facebook, telefon numaralarını da sizinle paylaşma gibi bir durum ile karşılaşmanıza da neden olabiliyor. Kısacası Facebook, pek çok özelliği ile kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor.