Bilgisayar Kurulum & Anlatım Oyunlar

Daemon Tools Nedir Nasıl Kullanılır?

daemon-tools-lite
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Daemon Tools Nedir?

Daemon Tools bir çeşit bilgisayar kandırma programıdır. İndirmek istediğimiz herhangi bir dosyayı bilgisayarımızın kabul etmesi için bu programı kullanılırız. Bireylerden biri programı değiştirip internete atar ve bizde daha sonra o programı Daemon Tools ile açarız ve bilgisayarımıza yükleriz. Bu şekilde bilgisayarımız sanki o dosyayı bir CD veya DVD olarak algılar. Bu da sorun yaşamamızı engeller.

Peki, Bu Daemon Tools’u Nasıl Kullanırım?

İlk öncelik ile Daemon Tools programını bilgisayarınıza yükleyip içerisine sanal sürücünüzü eklemeniz gerekmektedir. Daha sonra programı birlikte açacağınız dosyayı bulmanız gerekir. Yani, kullanmak istediğiniz .iso doyasını. Daha sonra bu dosyanın üzerine tıklarsınız ve dilediğiniz uzantıyı seçersiniz.  Sonrasında aç seçeneğine tıklayarak programınızı açarsınız. Karşınıza çıkacak olan bir seçenek vardır. Burada ‘’Kur’’ seçeneğine tıklarsınız ve kurulum tamamlandıktan hemen sonra bilgisayarınız adeta o programın CD’sini bilgisayarınıza takmışsınız gibi algılar ve programı çalıştırmaya başlar. Dilediğiniz programı bilgisayarınıza kurduktan sonra kalıp dosyanızı Daemon Tools programının içinden çıkartabilirsiniz. Çıkartmaz iseniz de herhangi bir sorun yaşamazsınız.  Yani sizinde anlayacağınız üzere program herhangi bir oyunun CD’sini satın almak istemediğiniz zaman internetten güvenli bir şekilde indirmenizi sağlamaktadır. Program bilgisayarınızın yüklediğiniz programı oyunun kendi CD’sinden yüklediğini sanması adına tasarlanmıştır.

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız