Casper VIA V8 Format Sonrası Kod İsteği Hatası ve Çözümü

tarafından
1031
Casper VIA V8 Format Sonrası Kod İsteği Hatası ve Çözümü

Akıllı telefonlar dünyasına yeni adım atan Casper, bir çoğumuzun akıllı telefon ararken aklına bile gelmemekte. Yıllardır yüksek donanım özellikleri ve ucuz fiyatı ile akılda soru işareti bırakan bilgisayar sektöründe şüphe içerisinde bakılan bir markadır.

Akıllı telefon dünyasına giriş yaparak, bilgisayar gibi telefon da bile yüksek donanım kullanarak tüketiciyi kendine bağlamayı hedefledi. Casper VIA V8 serisi ile tüketici kitlesini kendini hayran bırakan ve sonrada donanımsal sorunlardan ötürü sıkıntılar yaşatmıştır. Performans olarak güçlü, fakat donanımsal gidermeler adına düşük seviyede olan Casper VIA V8‘in en büyük sorunları arasında format işleminde sonradan meydana gelmekte olan kod isteme hatası tüketiciyi oldukça rahatsız etmekle birlikte, marka değerini zedelemektedir.

Casper VIA V8 Format İşleminden Hemen Sonra Çıkan Kod Hatasına Çözüm

casper-via-v8-format
Android işletim sistemine sahip diğer telefonlara göre daha meşakkatli olan Casper VIA V8 format işleminin sonunda tekrar kod isteği tüketiciye zaman kaybı yaratarak, çözüm bulma arayışına sokmaktadır.

Casper VIA V8 format anınında kullanıcının daha önce telefona atmış olduğu kod ile tekrar karşılaşmaktadır. Bloke olan veya unutulan kod erişim kısıtlığı yaşattığı için menüye ve diğer işlemlere ulaşmanız imkansız olacaktır.

Sakın telaşa kapılmayın, TeknoAbla ekibi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz yöntem ile akıllı telefonunuza sadece rom yükleyerek sorununuzu çözeceksiniz. Casper VIA V8 cihazınıza rom yüklemesi yapmadan evvel, cihazınızın şarjı %90’ın altında olmamasına dikkat edin. Rom yüklemesi yapılırken cihazınızın şarjı bitme durumunda, telefonunuz kökünden kapanır ve bir daha açılamaz hale gelir. (Bu öneriyi ciddiyete almanız gerekiyor).

Adım 1: Casper’in resmi sitesine girerek, (Resmi Site İçin Tıklayınız) seri numaranızı yazın ve cihazınıza uygun romu bularak beraberinde usb burning tool programını da indirerek yükleyin.
Adım 2: Cihazı normal bir şekilde açın.
Adım 3: Bilgisayara bağladıktan sonra, bilgisayar cihazı görür görmez (open file) programı aç’a tıklayarak devam edin.
Adım 4: Import upgrade file seçeneğini tıklayarak ziplenmiş halde bulunan romu seçin ve son olarak start tuşuna basarak işlemi başlatın. (Rom cihazınıza yavaş yüklenebilir, bu gibi durumlarda sakın cihazla oynamayın ve yüklemenin bitmesini bekleyin)

Bu gibi sorunların üstesinden gelebileceğinizi düşünmüyorsanız, daha fazla kurcalamadan cihazınıza ait yetkili servise götürmeniz açınızdan faydalı olacaktır.