Casper Via T41 Fabrika Ayalarına Nasıl Alınır?

tarafından
789
Casper Via T41 Fabrika Ayalarına Nasıl Alınır?

Türk teknoloji markalarının başında gelen Casper, Nirvana serisi laptopları ve desibel seviyesi oldukça düşük olan masaüstü bilgisayarlarıyla kısa süre içerisinde teknoloji alanında kendisini kanıtlamayı başardı. 25 yıllık bir tarihe sahip olan Casper’ın gelişen ve değişen teknolojiye de ayak uydurmaya başladığını söylemek gerekiyor. Zira artık bilgisayarlarının yanı sıra dev teknoloji firması akıllı cihazlarıyla da adından sıkça söz ettiriyor. Özellikle akıllı telefonlarında donanım konusunda oldukça yüksek özellikler sunan dev firma, şimdilerde ise diğer bir akıllı ürünü yani Casper Via tabletleriyle pazardaki yerini aldı. Akıllı telefonlarına göre biraz daha gelişmiş bir sistemi kullanıcılarla buluşturan Casper’ın bu seride en çok beğenilen tablet ürünü ise Casper Via T41 oldu. Kullanıcıların büyük oranda tercih ettikleri yeni Casper tabletlerin özelliklerinin de oldukça tatmin edici olduğunu söylemek gerekiyor. İyi bir tablet deneyimi sunan Casper Via T41 ile kullanıcılara sistem kurtarma veri yedekleme ve benzeri birçok işlemi de yerine getirebiliyorsunuz. Özellikle tablette yaşanan sorunlarda anında tableti sıfırlayarak tüm fabrika ayarlarını geri yükleme ve tablete kurtarma yapma imkanı elde edebiliyorsunuz. Bu sayede tablet açılmayacak şekilde bir zarara uğrasa bile tableti geri döndürmeniz mümkün. Tabi bu durumun fiziksel hasarlarda geçerli olmadığını belirtelim. Peki, Casper Via T41 için sıfırlama işlemini nasıl yapabiliriz? Daha detaylı bakalım.

  • Casper Via T41 tabletinizin açılmayacak şekilde bir sistem arızasına sahip olduğunu düşünelim. Bu durumda tableti açamadığınız için tablet menüsü üzerinde bulunan fabrika ayarlarına dön sekmesini kullanarak sıfırlama yapamıyorsunuz. Bu noktada ise tablet üzerinde bulunan tuşları kullanmamız gerekecek. Öncelikle diğer birçok akıllı cihazda olduğu gibi ses kısma tuşu ve güç tuşuna basılı tutarak tableti açıyorsunuz.
Casper Via T41 tablet

Casper Via T41 tableti sıfırlama

  • Tablet açılır ekranı geldikten sonra iki tuşu birden bırakıyorsunuz. Şimdi karşımıza ayar menüsü gelecek. Karşımıza gelen bu ayar menüsü üzerinden yine ses tuşlarını kullanarak “Recovery” seçeneğine geliyoruz. Bu seçeneği gelip güç tuşuna bastıktan sonra “Data Factory Reset” sekmesine girip yönergeleri takip edip sıfırlama işlemini başlatıyoruz. Böylelikle kısa süre içerisinde tablet resetlenmiş olacak.