Casper Via M1 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

tarafından
574
Casper Via M1 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

Akıllı telefonlar son yıllarda bilgisayarlardan çok daha fazla kullanılmaya başlandı. Özellikle birçok ünlü teknoloji markasının akıllı telefon üretimine önem vermesiyle beraber bu alana gösterilen ilginin de bir hayli arttığını da söylemek mümkün. Kullanım oranları da bir hayli artış gösteren akıllı telefon ürünleri arasında dikkat çeken markalardan birisi de Casper. Daha çok bilgisayarları ile tanıdığımız Casper, bu alanda özellikle masaüstü bilgisayarlarıyla beraber hatırı sayılır bir ünde elde etmişti. Elde ettiği ün ile beraber artık akıllı telefon pazarına da giriş yapan Casper, bu alanda da Via serisiyle adını duyurdu. Özellikle akıllı telefonlarında kullandığı işlemci çekirdek sayısı ile beğeni kazanan Casper, bununla beraber Via serisinde yer verdiği metal kasa tasarımlarıyla da epey bir beğeni toplamayı da başarıyor. Markanın bu noktada en beğenilen serilerinden birisi de Casper Via M1 serisi. Gerek işlemcisi gerekse de tasarımı ve teknik özellikleri ile beğeni toplayan seri Casper’ın en çok satışı yapılan serilerinden de biri olarak biliniyor. Tabi her ne kadar telefonun tasarımı ve teknik özellikleri de oldukça beğenilse de seride belli başlı yaşanan teknik sorunlarda yok değil. Teknik sorunlar yaşanabildiği gibi zaman zaman kullanıcı hatalarından dolayı da telefonda sorunlar yaşandığını da söylemek gerekiyor. Bu sorunlarda ise telefon bazen kullanılmaz halede gelebiliyor. Bu gibi bir sorun yaşandığı zaman veya telefon bu sorunlardan dolayı açılmadığı zaman ise başvurulacak ilk yöntem Casper Via M1 fabrika ayarlarına döndürmek olacaktır. Peki, ama bu işlemi nasıl yapıyoruz? Daha detaylı olarak bakalım.

  • İlk olarak telefona erişiminizin olup olmadığı oldukça önemli. Eğer telefonda yaşanan yazılım ve virüs sorunları nedeniyle telefona erişiminiz yok ise o zaman telefonda yer alan fiziksel tuşlar ile sorunu çözebiliyorsunuz. Bunun dışında telefona erişim varsa eğer ayarla menüsü üzerinden de fabrika ayarlarına döndürme işlemi yapabiliyorsunuz. Biz yazımızda fiziksel tuşlar ile fabrika ayarlarına döndürme yani hard resetin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz.

Casper-Via-M1

  • Bu işlem için öncelikle telefonunuzun kapalı konuma getirilmesi gerekiyor. Telefon kapalı iken “ses açma tuşu + güç tuşu” kombinasyonunu yaparak telefonun yeniden açılmasını bekliyoruz. Casper logosunu gördükten sonra ise tuşları bırakmanız gerekiyor. Daha sonra ise “factory reset” bölümüne tıklamanız ve ardından da “yes all user data” seçeneğini seçip telefonun sıfırlama işlemini başlatıyoruz. Telefon yeniden başlatıldığı zamanda resetleme işlemi tamamlanmış olacaktır.