BS Player Otomatik Altyazı Nasıl Bulunur?

tarafından
3257
BS Player Otomatik Altyazı Nasıl Bulunur?

Video kalitelerinin ve formatlarının çeşitlenmesiyle beraber artık son dönemde varsayılan video uygulamaları kullanıcılar için yeterli olmamaya başladı. Özellikle sürüm farklarından yaşanan sıkıntılardan dolayı video izleyememe ve görüntüleme hataları gibi hatalar da gündeme gelir oldu. Tüm bu hatalarda kurtulmak için ise çok daha kapsamlı uygulamalar kullanmak gerekiyor. İşte bu uygulamalardan bir tanesi de BS Player. Hem Windows hem de Mac için yayınlanan BS Player uygulaması birçok Kodec’in bulunduğu ve birçok video formatını destekleyen bir program olarak biliniyor. 3 boyutlu video ve filmleri bile görüntüleyebilen BS Player, bu alanda kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen uygulamalar listesinde de ilk sırayı almayı başarıyor. Özellikle son dönemde uygulamaya gelen güncellemelerle beraber çok daha fazla hizmet sunmaya başlayan BS Player bu noktada sadece video format destekleriyle değil aynı zamanda da altyazı gibi çözümler sunmasıyla da büyük oranda tercih ediliyor. Altyazı konusunda ise aslında BS Player’ın en iyi video programlarından biri olduğunu belirtelim. Zira program yabancı dil olsun olmasın birçok videonun altyazını otomatik olarak kontrol ederek bulabiliyor. Bunun dışında eğer siz otomatik altyazı bulmak özelliğini aktif etmemişseniz de o zaman elle altyazı bulabiliyorsunuz. Otomatik altyazı bulmak için ne gibi işlemler yapmamız gerektiğine bakalım.

  • Öncelikle BS Player programını bir video ya da filmler beraber açmanız gerekiyor. Altyazı bulmak istediğiniz film ile beraber programı açtıktan sonra ise ilk yapmanız gereken ekranda her hangi bir yere sağ tıklayarak ayar menüsünü görüntülemek. Bu işlemden sonra BS Player ayar menüsü karşımıza gelecektir. Karşınıza gelen ayar menüsü üzerinden ise “altyazılar” sekmesine tıklamanız gerekecek.

BS Player-altyazı-bulma

  • Altyazılar bölümüne girdiğinizde birkaç farklı seçenek olduğunu göreceksiniz. Sizin ihtiyacınız olan bölüm “Altyazıları çevrimiçin kontrol et” bölümü olacak. Buraya gelip ardından da “Tümü” sekmesine basmanız yeterli olacaktır. Kısa bir süre içerisinde açtığınız videoya ilişkin altyazı araması tamamlanacaktır. Daha sonra karşınıza gelen altyazı listesinden istediğiniz altyazıyı seçmeniz yeterli olacaktır.