Bluetooth Kulaklık Satın Alma Rehberi

tarafından
536
Bluetooth Kulaklık Satın Alma Rehberi

Gelişen teknoloji, birçok ürünle birlikte hayatımıza girmeye devam ediyor. Henüz çok fazla kullanılmasa da Bluetooth Kulaklıklar günden güne daha fazla kullanılmaya başlanıyor. Özellikle araç kullanırken veya yoğun bir iş temposunda çalışıyorsak mutlaka bir Bluetooth Kulaklık edinmeliyiz.

Genelde bir çok kişi, Bluetooth Kulaklıkların nasıl kullanılacağı hakkında pek fazla bilgiye sahip değildir. Sizler için en ideal Bluetooth Kulaklık nasıl olmalıdır araştırdık.

1- Ses Kalitesi

Bir çok Bluetooth Kulaklık tek taraflıdır. Bu sebeple ses kalitesi standart kablolu kulaklığın yarısına denk gelir diyebiliriz. Bakmamız gereken ilk konu Bluetooth Kulaklığın ses seviyesi olmalıdır. HD ses kalitesi sunan Bluetooth kulaklıkları tercih etmemiz iyi olacaktır.

2- Ergonomi

Kablolu Bluetooth Kulaklıklar ve Standart Bluetooth Kulaklıklar vardır piyasada. Kablolu Bluetooth Kulaklıklar da Bluetooth aparatını yakanıza yerleştirir, arama geldiğinde ise kulaklığını kulağınıza takıp konuşma yapabilirsiniz.

Standanr Bluetooth Kulaklıklar ise sürekli olarak kulağınızda asılı durmak zorundadır. Bu bazen kulak ağrılarına sebep olabilir. Bu sebepten, Bluetooth Kulaklık alacağınız zaman ergonomik olması çok önemlidir.

3- Fiyatlandırma

Kullanım amacınıza uygun bir kulaklık belirlerseniz fiyat da ona göre makul olacaktır. Ara sıra Bluetooth Kulaklık ile konuşacaksanız tutup da profesyonel modeller almanız gerekmiyor. Orta kalitede kulaklıklar 60 TL ile 150 TL arası değişkenlik gösteriyor.

4- Profesyonel Kulaklıklar

Profesyonel Bluetooth Kulaklıkların çalışma prensibinde bir değişiklik bulunmamaktadır. Ancak mikrofon kısmı daha uzun ve kulağa geçen aparatı daha konforludur. Çok yoğun konuşmalar yapan kullanıcılar için önerilir. En büyük özelliği, dışarıdaki sesi de içeriye yansıtmamasıdır.Fiyatlandırma olarak 130 TL – 320 TL arası değişkenlik gösterir.

5- Stero Bluetooth Kulaklık

Çoğu Bluetooth Kulaklık da müzik dinlenmez. Müzik uyumlu olsa dahi ses seviyesi tatmin etmez. İşte bu noktada Stero Bluetooth Kulaklıklar devreye giriyor. Eğer kablosuz olarak kulaklıkla müzik dinlemek istiyorsanız, müzik çalar uyumlu bir kulaklık tercih etmelisiniz.

6- Çift Telefon mu Taşıyorsunuz?

Bluetooth kulaklıklar genelde 1 telefon ile eşleşir. Yani 2. Bir telefon ile eşleşeceği zaman bağlantıyı koparıp 2. Telefonla eşleştirmeniz gerekmektedir. Çift telefon uyumlu kulaklıklarda ise 2. Telefon ile görüşme yapacağınız zaman ek bir bağlantı ile uğraşmanız gerekmiyor. Bluetooth Kulaklığınızı ilk telefona tanımladıktan sonra 2. Telefona da tanımlıyorsunuz. Artık arama hangi cihazdan gelirse Bluetooth Kulaklık otomatik olarak devrede olacaktır.