Bilgisayar’da WhatsApp Nasıl Kullanılır?

tarafından
983
Bilgisayar’da WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere bilgisayar üzerinden WhatsApp kullanımını anlatacağız. WhatsApp kurucuları kullanıcılarına arama özelliğinden sonra harika bir özellik daha sundu. Artık dileyen herkes bilgisayar‘dan WhatsApp’ı dilediği gibi kullanabilecek ve kesintisiz bir şekilde faydalanabilecek. Bilgisayar’dan WhatsApp hesabınıza kolaylıkla erişebileceksiniz ve akıllı telefonlarda mesajlaşma gibi yapmış olduğunuz faaliyetleri bilgisayar üzerinden aynısını yaparak telefonla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

bilgisayardan whatsapp nasıl kullanılır

Bilgisayar Üzerinden WhatsApp Nasıl Kullanılır? WhatsApp Web Hizmeti Nasıl Kullanılır?

  • Öncelikle akıllı telefonlarınızda bulunan Google Play‘e giriş yaparak Whatsapp uygulamasının son sürümünü indirin veya son sürüme güncelleyin. Güncellemesini yaptığınız WhatsApp uygulamasının, bilgisayar ortamında sorunsuzca çalışması için gerekli olan tarayıcı desteği ve diğer tüm özellikler güncellenecek ve cihazınıza aktarılacaktır.
  • Güncellemeleri tamamiyen yaptıktan sonra, https://web.whatsapp.com adresini bilgisayarınızın tarayıcısından giriş yaparak erişim sağlayın. Açılan WhatsApp sayfasında karşınıza bir karekod barkodu çıkacaktır. Bu barkod’u akıllı telefonunuz ile bilgisayar ekranında çıkacak olan karekodun üzerine getireceksiniz, böylelikle akıllı telefonunuzu bilgisayar üzerinden web ortamı ile uyumlu bir hale getireceksiniz. Bu özelliğin tamamen devreye girmesi için tarama yapmadan evvel whatsapp uygulamasını açın ve menü içeriğine girerek burada bulunan WhatsApp web sekmesine girin.
  • WhatsApp web seçeneğini tıkladıktan sonra akıllı telefonunuzda aktif olan WhatsApp uygulaması, bilgisayar ekranında çıkacak olan karekod barkodu okutmanızı isteyecektir. Akıllı telefonunuzun kamerasını karekodun üzerine getirerek cihazın birbirine bağlanmasını sağlayın. Bunun için hiç bir işlem yapmanıza gerek yok, kamerayı karekodun üzerine getirdikten sonra akıllı telefonunuz otomatik olarak okuyup bağlanacaktır. Bu arada hızlı olmanız gerekmektedir. WhatsApp güvenlik açısında karekodları hızlı bir şekilde değiştirmektir.
  • Son barkod okuma işleminide gerçekleştirdikten sonra, geriye artık bir adım uygulaması kalmıyor. Artık bilgisayarınızdan https://web.whatsapp.com’a giriş yaparak kişi rehberinizde istediğiniz kişiyle mesajlaşabilirsiniz. Ve akıllı telefonunuzda bulunan konuşmalarda burada yer alacaktır. İyi kullanımlar :).