Avea Bulut Üzerinden Rehber Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

tarafından
402
Avea Bulut Üzerinden Rehber Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Telefon teknolojisinin değişmesi ve sıradan telefonların yerini artık akıllı telefonların alması telefonlara birçok yeni özellikte kazandırdı. Akıllı telefonlarda işletim sisteminin yer almasıyla beraber en çok kullanılan özelliklerden biriside fabrika ayarlarına dönme işlemi oldu. Zira bu işlem sayesinde telefonda oluşan her hangi bir sorunda işletim sisteminizi yeniden kurma yani telefonunuzu sıfırlama imkanına erişiyorsunuz. Telefonu sıfırlama işlemi ise telefonda yer alan tüm bilgilerin silinmesi anlamına gelmekte. Yani eğer ki sıfırlama işlemi yapacaksanız mutlaka telefonunuzda yer alan verileri yedeklemeniz gerekiyor. Aksi halde bu verilere yeniden ulaşmanız mümkün değil. Telefonda yer alan rehberiniz içinde durum aynen geçerli. Sadece numaraları telefonunuza kaydettiyseniz bu işlem sonrasında telefonunuzda kayıtlı olan tüm numaralarda silinecektir. Bu yüzden sıfırlama işlemi yapmadan önce mutlaka yedekleme yapmanız gerekiyor. Eğer Avea yani yeni adı ile Türk Telekom kullanıcısıysanız o zaman doğrudan numaralarınızı yedekleme imkanınız da var. Bu işlem için Avea bulut yedekleme uygulamasını kullanacağız. Yedekleme işlemini bu uygulama aile nasıl yapacağımıza bakalım.

  • Öncelikle Avea yeni adı ile Türk Telekom bulut yedekleme uygulamasını indiriyoruz. Avea telefonlarda zaten bu uygulama varsayılan olarak geliyor. Eğer başka marka telefonunuz varsa o zaman Play marketten uygulamayı indiriyoruz. Söz konusu uygulamayı indirdiğimizde ise uygulamaya giriş yapıyoruz.
Avea Bulut Üzerinden Rehber Yedekleme

Avea Bulut Üzerinden Rehber Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır

  • Karşımıza gelen ajanda görünümlü yedek programında her hangi bir yedekleme işlemi yapmadığımız için sayfa boş gözükecek. Rehber yedekleme işlemi içinse altta bulunan “rehber” işaretine tıklıyoruz. Şimdi yedekle butonuna basarak yedekleme işlemine geçiş yapacağız. Bu işlemde bize onay mesajı gelecek. Mesajı onayladıktan sonra yedekleme işlemini başlatmış oluyoruz. Yedek dosyamıza da isim verdikten sonra işlem tamamlanıyor. Bu aşamada bir hata mesajı alırsanız telefonunuzu mobil veri bağlantıya almanız gerekiyor. Bu şekilde hata mesajı son bulacaktır. Eğer Wi-Fi bağlantınız varsa dahi yine mobil veri bağlantınıza geçmeniz gerekiyor. Aksi halde yine aynı hata ile karşılaşabilirsiniz. Avea bulut üzerinden rehber yedekleme işlemi bu kadar basit.
Avea Bulut

Avea Bulut Üzerinden Rehber yedekleme