Avea L Bello Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

tarafından
316
Avea L Bello Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon pazarında sadece teknoloji markalarının telefonları yer almıyor. Apple, Samsung, Asus, Casper gibi markaların dışında artık akıllı telefon pazarında operatörlerinde telefonları yer almaya başladı. Hemen hemen tüm operatörlerin sektörde kendi adlarıyla yeni bir akıllı telefon serisi oluşturduğu biliniyor. Hatta bu alanda Türk Telekom, Turkcell gibi operatörlerin telefon serilerinin birçok teknoloji firmasının telefonlarını da geride bıraktığı biliniyor. Üstelik uygun fiyat garantisi vermesi de bu tip telefonların daha fazla tercih edilmesine neden olmaya başladı. İşte bu telefonlardan birisi de Avea L Bello. Akıllı telefon pazarına Avea İnTouch modelleriyle giriş yapan Türk Telekom firmasının yeni modellerinden biri olan Avea L Bello hem yüksek teknolojisi hem de uygun fiyat garantisiyle beğeni toplamayı başardı. Pazarda özellikle Türk kullanıcıların ilk tercihlerinden biri olmayı da başaran telefon tamamen fiyat performans dengesi içerisinde kullanım sunduğu için satış rakamlarını da oldukça yüksek. Tabi hemen hemen her telefonda olduğu gibi Avea L Bello akıllı telefonlarda da kullanıcılara kolaylıklar sunan bir dizi özellik bulunuyor. Bu özelliklerden bir tanesi de fabrika ayarlarına kısa yolla dönme. Telefonda büyük sorunlar yaşandığında ya da işlem sisteminin kararsızlaştığı durumlarda çok kolay birkaç işlem yaparak Avea L Bello telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayarak sorunun çözülmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu işlemi nasıl yapacağımızı daha detaylı ele alalım.

  • Öncelikle bu işlem için iki yöntemin mevcut olduğunu belirtelim. Yani eğer telefonunuz açılmıyorsa da rahatlıkla fabrika ayarlarına dönüş yapabilirsiniz. Her iki yönteminde nasıl yapıldığına gelelim. İlk olarak sistem üzerinden Avea L Bello telefonu nasıl sıfırlayacağımıza bakalım. Bu işlem için öncelikle uygulama ekranından “ayarlar” menüsüne giriş yapıyoruz. Ayarlar menüsünden ise “Yedekle ve sıfırla” seçeneğine tıklamanız ve ardından da “Fabrika ayarlarına dön” demeniz yeterli olacaktır. Bu işlem sonrasında sıfırlama işlemi tamamlanmış olacak.
Avea L Bello

Avea L Bello Sıfırlama

  • Eğer yaşadığınız sorun büyükse ve telefonunuz açılmıyorsa o zaman güç tuşu ve ses açma tuşlarını da kullanarak fabrika ayarlarına geri dönüş yapmamız mümkün. Şimdi bu işlem için ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basıyoruz. Ekrana telefonun logosu gelene kadar devam ediyoruz. Ardından ses açma tuşundan elimizi çekip güç tuşuna basılı tutmaya devam ediyoruz. Şimdi karşımıza gelen ekrandan ise “Factory Hard reset” seçeneğine tıklayarak “Erase all user data” seçeneğine girerek Avea L Bello telefonu açmadan resetleyebiliyorsunuz.