Asus Zenfone Serisi SnapChat Sorunu Nasıl Çözülür?

tarafından
287
Asus Zenfone Serisi SnapChat Sorunu Nasıl Çözülür?

Sosyal medya üzerinden fotoğraf ve video paylaşma, paylaşılan fotoğraf ve videolara not ekleme gibi işlemleri gerçekleştirebildiğimiz uygulama SnapChat, son dönemin en çok kullanılan uygulamalarından biri olarak dikkat çekiyor. Sunduğu farklı yapı ile kullanıcı sayısını da bir hayli arttırmaya başlayan uygulama son dönemin çıkış yapan uygulamaları arasında. Akıllı telefonlar üzerinden kullanılan SnapChat uygulamasının bu başarısı tabi ki akıllı telefon kullanımının yaygınlığından da kaynaklanıyor. Fakat tüm bunlara rağmen bazı akıllı telefonlarda şuan için uygulamanın sorunlar verdiği de biliniyor. Bu sorunlar kimi zaman akıllı telefondan kaynaklanırken kimi zaman ise uygulamadan kaynaklı olabiliyor. Bu şekilde SnapChat uygulamasında sorun yaşanan akıllı telefon serilerinden birisi de Asus Zenfone serisi. Asus’un akıllı telefon pazarındaki temsilcisi olan seri de SnapChat uygulaması zaman zaman çalışmayı durdurdu hatası verebiliyor. Bu sorunu nasıl çözebileceğimize daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle sorunun neden kaynaklandığına ilişkin bir açıklama yapmak gerekiyor. Sorun SnapChat uygulamasına gelen yeni güncellemeden kaynaklanıyor. Gelen güncellemeden sonra uygulama içerisinde bir bölüm ile sistem arasında çakışma yaşanıyor. Yaşanan bu çakışma nedeniyle siz uygulamayı çalıştırmak istediğinizde çalıştırmayı durdurdu hatası ile karşılaşıyorsunuz. Yaşanan bu sorunu çözmek için yapmamız gereken aşamalara geçelim.
Asus Zenfone SnapChat

Asus Zenfone Serisi SnapChat sorunu

  • Öncelikle sorunun SnapChat güncellemesiyle çözülmeye başladığını belirtelim. Yani eğer hala aynı hatayı alıyorsanız ilk olarak telefonunuzdan Google Play uygulamasına giriş yapıp, buradan SnapChat uygulamasını seçerek güncellemeleri denetlemeniz gerekiyor. Güncel sürümde de aynı sorunu alırsanız bu kez farklı bir yöntem deneyeceğiz. Sorun yaşanan sürüm SnapChat 0.5 serisinden sonraki olan sürümler. Bizim bu noktada 27.0.0 sürümünü bulmamız ve güncelleme yapılmamış şeklini indirmemiz gerekiyor. Bunun için SnapChat APK dosyasını internet üzerinden indirmeniz gerekiyor. Google Play üzerinden eski versiyonu indiremiyorsunuz. Ardından telefonunuzda yer alan SnapChat versiyonunu siliyoruz. SnapChat 27.0.0 versiyonunun APK dosyasını internet üzerinde aratarak kolayca bulabilirsiniz. Daha sonra bu APK’yı yükleyip uygulamayı açıyoruz. Fakat bu kez güncelleme izinlerine onay vermemeniz gerekli. Yoksa uygulama bir daha güncellenip aynı sorun yaşanacaktır.