Asus ZenFone 2 Root Nasıl Atılır?

tarafından
1290
Asus ZenFone 2 Root Nasıl Atılır?

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları bu konumuz da sizlere bir tasarım harikası olan ASUS ZenFone 2 root atılması konusunda bilgiler aktaracağız. Piyasaya girdiği gibi yoğun ilgi gören Asus ZenFone 2, özellikle genç kesim tarafından büyük bir ilgi gördü. Şık tasarımı ve hızıyla dikkatleri üstüne çeken bu cihaz aynı zaman’da ücreti de çok makul bir fiyatta. Tabi bu cihazın’da diğer Android cihazlar ile aynı yapıda olması gerek ve fakat Asus ZenFone için biraz maharetli bir işleyiş olduğundan ötürü sizler için hazırlamış olduğumuz yöntem ile yola çıkarak bunun üstesinden gelebilirsiniz.

asus zenfone 2 root atma

Asus ZenFone Root İçin Hangi Dosyalar Gerekli?

1. Buraya tıklayarak Fastboot’u indirin.
2. Ayarlar > Hakkında > Yapım Numarası kısmından cihazınızın yapım numarasını öğrendikten sonra buraya tıklayarak cihazınıza uygun Root dosyasını indirin.
3. İndirmiş olduğunu Root ve Fastboot dosyalarını bir klasör altında birleştirerek hazırda bekleyin.

Fastboot ve Root Dosyaları Hazır İse Aşağıdaki İşlemlere Başlayın

Usb kablo yardımı ile cihazınızı, bilgisayarınıza bağlayın.
Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri bölümünden cihazının “USB HATA AYIKLAMA MODU” sekmesine tıklayarak aktif hale getirin.
– Geliştirici Seçenekleri cihazınızda görünmüyor ise, Cihaz Hakkında kısmına gelerek, Yapım Numarası sekmesine 7-8 defa üst üste basın ve root iznini oluşturun.
– Fastboot dosyasının bulunduğu dizine giderek, shift tuşuna basılı bir şekilde mouse ile boş bir alana tıklayarak ” komut penceresini burada aç “ sekmesini tıklayın.
– Önünüze bir pencere çıkacak ve buraya ” adb reboot-bootloader “ komutunu girdikten sonra enter tuşuna basarak işleme devam edin. (Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz taktirde cihazınız bootloader modu ile işleme devam edecektir)
– system.img dosyasının Root dosyalarının arasında olup olmadığını kontrol etmelisiniz:
– Tekrar önümüze çıkacak olan pencereye ” adb flash system system.img “ kodunu yazıp enter ile devam ediyoruz.
– Ve artık root işlemi devreye girecektir, bundan ötürü sizi biraz bekletebilir.
– Sizlere anlattığımız tüm işlemler cihazınızda sorunsuz bir şekilde işlendiği taktirde “ fastboot reboot “ konutunu yazın ve cihazınızı yeniden başlatın.

Önemli: Cihazınıza atacağınız Root, Akıllı telefonunuzu tamamen garanti dışı bırakacaktır. Buna göre hareket etmeniz’da fayda var.