Apple Watch Güncellemesi Nasıl Yapılır?

tarafından
845
Apple Watch Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Apple’ın akıllı saatleri olarak bilinen Apple Watch akıllı saatleri, akıllı saat alanında en çok kullanılan saat serilerinden biri olarak biliniyor. Samsung Gear akıllı saatleri ile birlikte en çok satan akıllı saatlerden biri olan Apple Watch bu kadar beğenilince Apple, saatlerine devam etme kararı aldığını da açıklamıştı. Apple Watch 2 saatlerinin duyurulmasının hemen ardından ise akıllı saatler için yeni işletim sistemleri de duyuruldu. watchOS 3 işletim sistemi olarak adlandırılan yeni işletim sisteminin kullanıcılara sunulmasıyla beraber merak edilen bir diğer konuda akıllı saatlerin nasıl güncelleneceği oldu. Peki, bakalım Apple Watch saatler nasıl güncellenir?

Apple-watch-güncelleme

  1. Öncelikle Apple Watch akıllı saatinizi mutlaka güncelleme boyunca şarja takılı tutmanız gerekiyor. Şarj seviyesi yüksek olsa dahi bu Apple tarafından açıklanan bir öneri.
  2. Şimdi ise Apple Watch saatinizle iPhone telefonunuzu bağlamanıza olanak sağlayan uygulamanızı iPhone telefonu üzerinden açmanız gerekiyor.
  3. Ardından uygulama içerisinde saatim sekmesine giriş yapıyorsunuz.
  4. Buradan ise “genel” sekmesine giriş yapmanız gerek. Genel sekmesine giriş yaptığınızda yazılım güncellemeleri bölümü olduğunu göreceksiniz.
  5. Şimdi burada bir güncelleme kontrolü yapılıyor. Güncellemeler indirilip ardından ise yükleme aşamasına geçiliyor. Akıllı saatinizden de ilerlemeyi görebiliyorsunuz. Akıllı saatiniz yeniden başlatılıp güncelleme tamamlandı ifadesini gördüğünüzde ise saatiniz güncelleniş oluyor. Bu noktada akıllı saatinizin birkaç kez yeniden başlayabileceğini de belirtelim. Fakat sizin bu aşamada saati yeniden başlatmamanız ya da açıp kapatma gibi bir durum yapmamanız gerekiyor. Aksi halde yazılım kısmında sorun yaşanabilir.