Apple Servis İçin Randevu Nasıl Alınır?

tarafından
610
Apple Servis İçin Randevu Nasıl Alınır?

Akıllı teknolojileri alanının en başarılı temsilcilerinden biri Apple olarak dikkat çekiyor. Gerek akıllı telefonları gerekse de tabletleri ile 2000’li yılların en başarılı firmalarından biri olan Apple son dönemde Mac bilgisayarlarıyla da piyasada sahip olduğu payı giderek artmaya başladı. Hemen her gün Apple’ın payının giderek artması ve bu alanda sürekli yeni ürünler ile piyasaya çıkıyor olması Apple kullanıcıların sayısını da bir hayli arttırdı. Tabi bu durumda Apple’ın hemen her alanda kendi sistemini kurmasının da büyük bir etkisi var. Kendi işletim sistemini kullanması, kendi geliştirdiği aksesuar ürünlerini tercih etmesi ve daha birçok neden Apple’ın tercih edilmesine epey bir etki ederken bununla beraber alınan ürünlerin garantisinin de sunulmasının büyük bir artısı olduğunu söylemek gerekiyor. Özellikle ülkemizde Apple’ın teknik servis ağı konusunda da kullanıcılara birçok çözüm sunduğunu da söylemek gerekiyor. Tabi hizmet kalitesinin yanında teknik servis yetersizliğinin de bulunması aslında Apple servis desteği almayı da biraz güçleştiriyor. Özellikle garantisi devam eden ürünler için ise Apple servislerinden randevu almak ve bu şekilde teknik destek almak mümkün oluyor. Peki, Apple servislerinden destek nasıl alınır daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle Apple teknik servis üzerinden hizmet almak için randevu takibini iyi yapmanız gerekiyor. Zira bu alanda sürekli bir sıra olduğunu da belirtelim. Yani aslında randevu almanız pek de mümkün olmuyor. Randevu almak için ise öncelikle Apple’ın resmi teknik servis başvuru sayfasını yani https://getsupport.apple.com/ adresini kullanıyoruz. Bu adrese girdiğinizde karşınıza çıkan ürün seçim ekranından servis desteği almak istediğiniz ürünü seçip devam ediyorsunuz.
Apple Servis

Apple Servis İçin Randevu

  • Gerekli alanları tamamladığınızda ise randevu işlemi tamamlanmış oluyor. Bu aşamada daha erken bir tarihe randevu almak için ise deneyebileceğiniz birkaç püf nokta var. Öncelikle daha erken bir tarihe randevu almayı başarmak için ilk deneyeceğiniz yöntem gece 00:00 olduğunda başvuru yapmak. Bu yöntem ile tam gün geçişinde başvuru yaptığınız için randevu alma şansınız daha yüksek oluyor. Ayrıca internet üzerinde de Apple teknik servis randevusu satan sitelerde bulunmakta. Tabi bu sistemler ile randevu almak ne kadar güvenli olur tartışılır.