Apple Garanti Sorgulama

Akıllı telefon alırken öncelikle aldığımız yerin ne derece güvenilir olduğunu araştırırız. Daha sonrasında ürün aldığımız firmanın bize sunmuş olduğu 2 yıl garantinin dışındaki ek hizmetleri araştırırız. Bir çok firma standart garanti sürecinin yanı sıra kasko paketleri de satarlar. Kasko hizmeti özel şirketler bünyesinde olduğu için telefonunuza yetkili servisin baktığı gibi bakmazlar.

Garanti tüm elektronik ürünler için önemlidir. Ülkemizde cep telefonları en çok satılan teknolojik ürünler olduğundan garanti durumu cep telefonları için iki kat önem arz eder. Yalnızca yetkili servisler tarafından tamiratı yapılan ürünler garanti kapsamında tamir görürler.

Bir telefon aldığınızda belli başlı garanti şartları vardır. Bunlardan sıkça sorulanı “Telefonum elimden düştü acaba garanti karşılar mı?” şeklinde veya “Telefonum suya düştü acaba garanti karşılar mı?” şeklinde geliyor. Garantinin amacı 2 yıl içerisinde bir elektronik ürün kendi kendine arıza verdiğinde bu sorunu gidermektir. Örneğin telefon elinizden düştüğünde garantiye girmez ancak durduk yere telefonun ekranı kapanırsa, donarsa veya dokunmatik çalışmazsa bu sorun garantiye girer.

Yetkili servisler konusunda Apple müşteri memnuniyeti konusunda önlerde gelir. Bunun en büyük sebebi Apple firması cep telefonlarını tamir etme değil de değiştirme yönüne gider. Garanti süreci faturanızın üzerindeki tarih itibariyle 2 yıl geçerlidir.

Apple marka bir ürüne sahipseniz online olarak garantisini sorgulayabilir, en yakın yetkili servise uğrayabilirsiniz. Eğer bir internet erişiminiz yok ise veya istediğinizi online olarak bulamadıysanız Türkiye’nin teknoloji destek hattı olan 11870 i arayarak Apple ürünleriniz için garanti sorgulayabilirsiniz.

Apple garantili ürününüz yetkili servise girdiğinde 21 iş gününde size teslim edilmek zorundadır. 21 iş gününü aşan cihazlar için tüketici hakem heyetlerine başvurabilirsiniz. Garantiye giren her ürün sıfırlanma ihtimaliyle karşı karşıyadır. Apple ürününüzün garantisini sorgulamak için Türkiye’nin teknoloji destek hattı 11870 den sorgulayabilirsiniz. Ayrıca Apple marke telefonunuzun yedeğini nasıl alacağınızı merak ediyorsanız online olarak bir çok yerden bilgi edinebilirsiniz ancak en güncel haliyle bilgileri 11870 teknoloji destek hattından sorgulayabilirsiniz.

Ürününüzün garanti süreci 2 yıldır. Telefonunuzun serviste kalma süreci de bu 2 yılın üzerine eklenir. Yani telefonunuzu 2 yıl içerisinde garantiye gönderdiniz ve 10 gün serviste kaldı diyelim. Bu durum fatura tarihinize 10 gün daha ekleyerek garanti sürecinizin devam etmesini sağlayacaktır. Daha detaylı bilgi ve Apple marka ürününüzün garantisini sorgulamak için 11870 i arayabilirsiniz.