App Store Touch ID Sorunu Nasıl Çözülür?

tarafından
510
App Store Touch ID Sorunu Nasıl Çözülür?

Apple’ın son dönemlerde kullanıcılara sunduğu en büyük yeniliklerden biri parmak izi teknolojisi olmuştu. Touch ID adı verilen parmak izi teknolojisiyle beraber bu alanda bir ilke imza atmayı da başaran Apple’ın artık birçok uygulamada da parmak izi teknolojisini de kullandığını söylemek gerekiyor. Touch ID teknolojisinin en çok kullanıldığı uygulamalardan birisi de App Store uygulaması. Ödeme sistemlerinde, onay işlemlerinde, uygulama satın almada Apple ID bilgisi verirken kullanılan Touch ID bu şekilde hem kullanıcıların güvenliğinin üst seviyede tutulmasını hem de işlemlerin çok daha kısa süre içerisinde tamamlanması da sağlanmış oluyor. Peki, bu sistemde yaşanan sorunlar nasıl çözülür? Daha detaylı bakalım.

  • İlk olarak iPhone telefonunuzdan ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra ise buradan Touch ID ayarlarına giriş yapmanız gerek. Parmak izi ayarları olarak bilinen Touch ID kısmına giriş yaptıktan sonra Apple ID girişini yapmanız gerekiyor.

App Store Touch ID

  • Apple ID bilginizi de girdikten sonra ise yapmanız gereken “Touch ID’yi şununla kullan” bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Bu bölüde özelliğin hangi uygulamalarda kullanılacağını ilk olarak seçmeniz gerek. Ardından ise yapmanız gereken buradan mutlaka App Store üzerinde tik atmanız. App Store üzerinden parmak izi kullanımına izin verdikten sonra ise yapmanız gereken telefonunuzu yeniden başlatmak. Bu şekilde bir nevi bağlantıları sıfırlamış yapıyorsunuz. Parmak izi bölümünde yer alan sorunların çözülmesi için bu işlem yeterli olacaktır. Sorunun devam etmesi durumunda donanımsal bir sorunun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Zira bunun dışında sorun donanımsal bir sorun olarak öne çıkabilir.