Android’e Market Harici Uygulama Nasıl Yüklenir?

tarafından
619
Android’e Market Harici Uygulama Nasıl Yüklenir?

Android işletim sisteminin kurulum dosyaları apk uzantısına sahip oluyorlar. Nasıl Windows tabanlı bir bilgisayarda exe. uzantısı, Mac tabanlı bilgisayarda DMG. dosyası varsa Android işletim sisteminde ise apk uzantılı dosyaları cihazlarımıza kurabiliyoruz.

Google, yazılım marketi olan Play Store dışında uygulama yüklemeyi engellemek için kaynakları belirli olmayan uygulamaların kurulmasını engelliyor. Böylece basitte olsa korsan yazılımların karşısına bir ufak set çıkmış oluyor.

Fakat Android cihazlarda bu engeli kaldırmanız oldukça basittir.

Ayarlardan > bilinmeyen kaynakları yükle kısmına gelerek, bu alanı işaretleyin. Böylece apk dosyaları yüklenebilir hale geliyor.

İnternet üzerinden kolayca bulacağınız binlerce apk dosyasından herhangi birini böyle cihazın içine atarak kurabilirsiniz.

Bu işlemleri sadece kırık uygulamaları ücretsiz olarak yüklemek olduğunu düşünmeyin. Google Play Store‘da bulunmayan ve geliştiriciler tarafınca hazırlanan binlerce uygulamayı bu sayede indirebileceksiniz.

Her cihazda dosya gezgini bulunmadığından, cihazınıza eğer yoksa bir dosya gezgini kurarak, cihaza atılan yükleme dosyasını bularak apk uzantılı dosyayı yükleyebilirsiniz.