Android Kurulum & Anlatım

Android’e Market Harici Uygulama Nasıl Yüklenir?

apk-big
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Android işletim sisteminin kurulum dosyaları apk uzantısına sahip oluyorlar. Nasıl Windows tabanlı bir bilgisayarda exe. uzantısı, Mac tabanlı bilgisayarda DMG. dosyası varsa Android işletim sisteminde ise apk uzantılı dosyaları cihazlarımıza kurabiliyoruz.

Google, yazılım marketi olan Play Store dışında uygulama yüklemeyi engellemek için kaynakları belirli olmayan uygulamaların kurulmasını engelliyor. Böylece basitte olsa korsan yazılımların karşısına bir ufak set çıkmış oluyor.

Fakat Android cihazlarda bu engeli kaldırmanız oldukça basittir.

Ayarlardan > bilinmeyen kaynakları yükle kısmına gelerek, bu alanı işaretleyin. Böylece apk dosyaları yüklenebilir hale geliyor.

İnternet üzerinden kolayca bulacağınız binlerce apk dosyasından herhangi birini böyle cihazın içine atarak kurabilirsiniz.

Bu işlemleri sadece kırık uygulamaları ücretsiz olarak yüklemek olduğunu düşünmeyin. Google Play Store‘da bulunmayan ve geliştiriciler tarafınca hazırlanan binlerce uygulamayı bu sayede indirebileceksiniz.

Her cihazda dosya gezgini bulunmadığından, cihazınıza eğer yoksa bir dosya gezgini kurarak, cihaza atılan yükleme dosyasını bularak apk uzantılı dosyayı yükleyebilirsiniz.

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız