Android Telefonlar’da Silinen Numaraları Geri Getirme

tarafından
1542
Android Telefonlar’da Silinen Numaraları Geri Getirme

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar‘da silinen numaraların nasıl geri getirileceğini anlatacağız. Çoğumuz yanlışlıkla telefon rehberinden yanlışlıkla numaraları silebiliyoruz, bu gayet normal ve sakin olunması gerekilen bir durum. Şayet yanlışlıkla sildiğiniz ve kaybettiğiniz son kişi rehberini Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar’da rahatlıkça geri getirebilirsiniz. Telefon rehberinden silinen kişileri geri getirmek için aşağıda ki yönergeleri izleyerek bu sorundan kurtulabilir ve sildiğiniz kişi/kişilerin rehber bilgilerini geri getirebilirsiniz.

android silinen numaraları geri getirme

Akıllı Telefonlar’da Silinen Numaraları Geri Getirme

Herhangi bir Android akıllı telefona sahipseniz marka ve model farketmeksizin rehberiniz Google hesabına sekronize edildiğinden dolayı bilgisayarda olmasanız bile mobil cihazınızdan erişim sağlayarak, yanlışlıkla sildiğiniz veyahut çeşitli sistem güncellemerinden kaynaklanan veri kaybından ötürü silinen rehberinizi rahatlıkça geri getirebilirsiniz.

  • Google Kişiler Sayfası’na giriş yapın. (Gmail’in sol menüsünde yer alan rehberi seçerek kişiler sayfasını bulabilirsiniz, ayrıca Google anasayfası’nda açılır menü içerisinde bulunan kişileri seçerek bu işlemi yapabilirsiniz).
  • Daha sonra profil resminizin olduğu sol panel içerisinde bulunan Daha Fazla sekmesini tıklayın ve açılan menüde Kişileri Geri Yükle sekmesinden içeri girin.
  • Açılan pencere’de son 1 ay (30 gün) içerisinde bulunan zaman dilimi bünyesinde istediğiniz rehber bilgilerini geri yükleme şansınız bulunmaktadır. 10 dakika önce, 1 saat önce, dün, 1 hafta önce ve özel bölümünden 30 güne kadar tüm rehber bilgilerinizi seçebilme fırsatınız var ve bu durumda hangisini istiyorsanız o seçeneği tıklayarak Geri Yükle butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Dip not: Bu sorundan kurtulmak için deneyeceğinzi rehber kurtarma yolun’da, önceden mutlaka Gmail üzerinden kişi rehber listesini Google hesabınıza bağlamış olmanız lazım, Google’ye kayıt edilmeyen yani sekronize edilmeyen rehber aksi takdirde boş olarak cihazınıza yansıyacaktır.