Android Telefonlar Hafıza Kartını Görmüyorsa Ne Yapılır‏

tarafından
222
Android Telefonlar Hafıza Kartını Görmüyorsa Ne Yapılır‏

Android cihazlar telefon ve tablet piyasasında oldukça yaygınlar ve ülkemizde yoğun bir şekilde kullanılıyor. Eğer sizde bir Android cihaz kullanıyorsanız her cihazda çıkabilecek problemler gibi bu cihazlarda da zaman zaman bazı problemlere şahitlik ediyoruz. Ancak en yaygın olarak karşımıza çıkan sorunlar hafıza kartı görmeme sorunları oluyor. Eğer Android cihazlarınızda yeni bir hafıza kartı aldıysanız ve okumuyorsa formatlamanız iyi olacaktır. Böyle durumlarda iyi bir çözüm olabiliyor.

Hafıza kartınızı cihazınızdan formatlamak için;

Cihazın Ayarlar bölümüne gidin, ayarlar menüsü açıldığında Depolama seçeneğini seçin, depolama menüsü açıldıktan sonra menüyü aşağıya kaydırın ve ardından “hafıza kartını formatla” seçeneğini seçin.

Eğer bu seçeneklere ulaşım yoksa bir kart okuyucu sayesinde bilgisayardan yapabilirsiniz.

Android cihazlarda bir süredir kullanılan hafıza kartlarında kimi zaman veri yazma hataları oluşabiliyor.Bunun yanında daha önce kullandığınız ancak sonradan çıkardığınız kenarda duran hafıza kartlarını kullanmayı tercih ediyorsunuz. İşte bu tip durumlarda ilk adımda hafıza kartınızı formatlamak, içinde bulunan verilerin kaybolacağından geçerli bir çözüm olmayabiliyor. Bu nedenle hafıza kartınızı kart okuyucunuz aracılığı ile bilgisayara bağlamanızı ve sonrasında bir dosya kurtarma programı ile içerisinde bulunan verileri kurtarmayı denemenizi tavsiye ediyoruz. Peki, bu işlemler için hangi kurtarma programını kullanmalısınız? Hafıza kartınızdan dosya kurtarmak için birçok programlar mevcuttur.