Android Pokemon GO Son Güncelleme Nasıl Yapılır?

tarafından
641
Android Pokemon GO Son Güncelleme Nasıl Yapılır?

Niantic adı ile tanıdığımız dev oyun firmalarından biri olan Japon firma geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü yeni oyunu ile oyun dünyasının yeni liderlerinden biri olmayı başarmıştı. Efsane çizgi film serisi olarak gösterilen Pokemon’un en kapsamlı oyunlarından biri olarak piyasaya sürülen Pokemon GO oyunu ile gündeme gelen dev firma, elde ettiği bu başarı sayesinde bir hayli beğeni toplamayı da başarmıştı. Artık arttırılmış gerçeklik alanında da oyunların mobil dünyaya giriş yapmasına olanak sağlayacak olan oyun bu yapısı sayesinde binlerce hatta milyonlarca kişi tarafından da indirilmişti. Hala bazı merkezlerde indirilmeye de açılmayan Pokemon GO oyunu tüm bunlara rağmen son dönemin tartışılmaz en başarılı oyunlarından birisi. Pokemon GO oyununun bu yapısı sayesinde kısa sürede yakaladığı başarıyı devam ettirebilmek için Niantic artık düzenli olarak yeni güncellemeler de yayınlamaya başladı. Bu noktada uzun süredir konuşulan yeni bir güncellemenin daha dün itibariyle indirmeye açıldığını da belirtelim. Oyuna Pokemon takaslama, Pokemon eğitimi gibi yeni özellikler eklemesi beklenen güncellemeyle beraber artık oyun daha kararlı bir hale gelmeye başladı. Söz konusu güncellemenin daha birçok özelliği de değiştirdiği belirtiliyor. Özellikle konum yenileme ve internet bağlantısı gibi konularda da yenileme çalışmaları yapan firma bu alanda yaşanan hataları da gidereceğini açıklamıştı. Gelen güncelleme sayesinde de tüm bu hatalar giderildi. Söz konusu hataların düzeltilmesine olanak sağlayacak olan yeni güncellemenin diğer merak edilen özelliği ise nasıl indirileceği. Zira oyunun yayınlandığı ülkelerde güncelleme yapmak kolay olsa da aslında bu güncellemenin ülkemizde dahil yayına geçirilmeyen ülkeler için ciddi bir sorun oluşturduğunu da söylemek gerekiyor. Peki, oyunu çok daha kararlı bir yapıya getirecek olan bu güncellemeyi nasıl yükleyebiliriz? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Öncelikle güncellemenin uygulama yapısında köklü değişiklikler yapması nedeniyle mutlaka oyunun da değiştirilmesine neden olacağını da belirtelim. Bu noktada ilk olarak yeni güncellemenin APK dosyasına ihtiyacımız olacak. Yeni güncellemenin APK dosyasını ise “http://tr.fobito.com/android/pokemon-go” adresinden indirmeniz gerekecek. Bağlantı üzerinden adrese de girdikten sonra sağ kısımda yer alan mavi indirme butonuna tıklayarak APK dosyasını indirmeniz gerekecek.

Android Pokemon GO

  • APK dosyasını indirdikten sonra ise şimdi yükleme aşamasına geçmeniz gerekiyor. APK yüklerken dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Bu noktada yükleme seçenekleri. Zira yükleme sırasında size bir soru sorulacak. Size sorulan soruda uygulamanın değiştirilip değiştirilmeyeceği konusunda bir uyarı mesajı gelecek. Siz “uygulamayı değiştir” komutunu uygulayacaksınız. Bu sayede ana oyun silinmeden güncelleme yüklenmiş olacaktır.