Android

Android İşletim Sisteminde Otomatik Saat Ayarı Nasıl Kapatılır?

Android-saat-ayarlama
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Dünya genelinde her sene saat ayarlamaları yapılıyor. Hem yaz hem de kış saati uygulamaları her sene belli dönemlerde saatlerin değiştirilmesine neden oluyor. Gün saatinden daha fazla yararlanmak için kullanılan bu sistem ise bazı ülkeler tarafından kullanılmamaya başladı. Ülkemizde de kış saati uygulaması için böyle bir karar alındı. Alınan karar ile beraber kış saati uygulamasına geçilmeyeceği de belirtilmişti. Saat farkı karışıklıkların engel olmak için ise bu durumda teknolojik aletlerinizin da saat ayarlarını yapmanız gerekiyor. Zira özellikle akıllı telefonlarda otomatik saat ayarı olduğu içi telefonlar kış saati uygulamasına da geçebiliyor. Bu durumun önüne geçmek için ise telefonunuzun saatini manuel olarak ayarlamanız gerekiyor. Android akıllı telefonlarda bu işlemi nasıl yaparız bakalım.

Android-saat-ayarı

  • Android akıllı telefonlarda kış saati uygulamasıyla değişen saati tekrar normal saate geçirmek için öncelikle saatinizin manuel olarak ayarlanması için otomatik ayarlama özelliğini kapatmanız gerekiyor. Aksi halde saatinizi manuel olarak değiştirmeniz mümkün olmuyor. Otomatik saat ayarı özelliğini kapatmak için ise yapmanız gereken ayarlar kısmına giriş yapmak.
  • Uygulama menüsünden ayarlar kısmına girip buradan ise “tarih ve saat” kısmına girmeniz gerekiyor. Tarih ve saat ayarları kısmına girdikten sonra ise “otomatik saat ve tarih” kısmında yer alan tiki kaldırmanız gerekiyor. Bu tiki kaldırdıktan sonra ise “otomatik saat dilimi” kısmını da kaldırmanız gerekli. Daha sonra ise saatinizi manuel olarak ayarlamanız yeterli olacaktır. Ekstra herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor.

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız