Android

Android N Freeform Mode Özelliği Nedir Ne İşe Yarar

Android N Freeform Mode Özelliği Nedir Ne İşe Yarar
11870 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Henüz Android M  her yerde yokken karşımıza ve hayatımıza Android N Freeform Mode girdi. Peki nedir bu Android N Freeform Mode; aslında hiç yabancısı olmadığımız bir uygulama. Herkesin evindeki bilgisayardan internette gezinerek birden fazla acılan pencerelerdir. Fakat bu pençeler artık sadece bilgisayar üzerinden kullandığımız Google pencereleri olmaktan çıktı ve telefonlarımızdan bile artık biz Google pencerelerini birden fazla açabiliyoruz. Çoğunun aklına gelen split screen olacak ki haksız da sayılmazlar ama Android N freeform Mode split screen’den oldukça daha gelişmiş olan telefonlar için bir Google uygulamasıdır. Google Android N geliştirmesinin her aşamasını hemen hemen açık bir şekilde takipçileriyle paylaşmaktadır.

Google’nin paylaştığı ve geliştirdiği Android N Freeform Mode özelliği akıllı telefonlara büyük katkı sağladığını söylüyor. Yıllardır akıllı telefonlarda Google arama mototruna girdiğimizde hep tek pencereyle aramalarımızı gerçekleştirebiliyorduk ancak şimdi ise akıllı telefonlarla bilgisayarlarda olduğu gibi birden fazla pencere açabilir ve internette gezinebilir- araştırma yapabiliriz. Örnek verecek olursak Freeform Mode ile açtığınız Google penceresini kapatmadan bir başka veya daha çok pencere açıp araştırmalarınızı yapabilirsiniz. Yada  gezindiğiniz bir pencere de bir şey gördüğünüz ve hesap yapmak istiyorsunuz., pencerenizi kapatmadan cihazınızın hesap makinesini açıp bir taraftan da hesap yapabilirsiniz. Bu şekilde karşınızda hem Google penceresi hem de hesap makineniz aynı ekran görünüyor olacak.

Android N Freeform Mode Özelliği Nedir

Android N Freeform Mode Özelliği Nedir

Örnek olarak yine verelim internette gezinirken bir paylaşım gördüğünüz ve kendi yorumunuzla not etmek istediniz , o halde pencereniz ekran da dururken cihazınızın not defterini açın ve notunuzu alın. Böylelikle Google gerçek anlamda akıllı telefonların internet keyfini daha rahat kılmış oldu. Teknolojinin bu denli hızla ilerlemesi eminim benim gibi herkesi çok mutlu ediyordur. Bu şekilde bizler de telefonlarla bu çok  haşır neşır olmuşken internette büyük bir keyifle gezinmelerimize devam edebiliyoruz. Ben kendi adıma söyleyecek olursam teknolojinin ilerlemesi beni gayet memnun ediyor. Bizlerde sizler için teknoloji ilerledikçe takip edip sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz . Herkese iyi internet gezinmeleri dileriz.

BU KONUYLA İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN 11870'i ARAYABİLİRSİNİZ. ŞİMDİ TIKLA ARA

Yazar Hakkında

İbrahim Kızılırmak

Uygulama geliştirici, spor sever, teknoloji adamı!

Yorum Yazın

11870 ses hizmeti tarifesi vergiler dahil dakikası Vodafone, Türk Telekom mobil, Türk Telekom ev telefonu ve Turkcell 4,99 TL olarak ücretlendirilir. Ücretlendirme Periyodu (saniye) Tüm Operatörler için 60 saniyedir.
Periyod ücretlerine %18 KDV ve ÖİV (Türk Telekom ev telefonu için %15, GSM operatörleri için %25) dahildir. 11870 , Bilinmeyen Numaralar ve Rehberlik Servisidir. BTK lisansı ile Pluss Telekom İlt. Tic. Ltd. Şti tarafından verilmektedir.
Detaylar için Tıklayınız